Київ розпочинає реалізацію одного з наймасштабніших інфраструктурних проектів в Україні – реконструкцію Бортницької станції аерації.

«Сьогодні «Київводоканал», як замовник реалізації проекту оголосив міжнародний тендер на вибір генеральної підрядної організації для виконання будівельних робіт із реконструкції Бортницької станції аерації», – заявив мер столиці Віталій Кличко.

Бортницька станція аерації є одним із найбільших комплексів очисних споруд у Східній Європі та єдиною станцією очищення стічних вод у Києві.

Основні цілі проекту, що реалізується за кошти зовнішніх запозичень, – це забезпечення стабільного функціонування очисних споруд Бортницької станції, поліпшення екологічної ситуації в регіоні та поліпшення громадського здоров’я.

Сума кредиту на реалізацію проекту, що надає уряд Японії, складає близько 970 мільйонів доларів. Важливо зазначити, що умови кредитування проекту є вигідними для України. Кредит надають на 40 років під 0,1% річних із пільговим періодом 10 років на оплату тіла кредиту.

За умовами кредиту, 30% від загальної вартості будівельного контракту мають складати товари та послуги, що постачаються із Японії.

«Окрім того, що реконструкція станції позитивно вплине на екологію столиці, ми отримаємо і великі інвестиції в економіку Києва. Адже 70% від загальної суми, яка буде витрачена на проект, «працюватиме» на столицю. Бо реалізація такого проекту – це і нові робочі місця, і завантаження виробничих потужностей вітчизняних підприємств», – наголосив Віталій Кличко.

Передбачений термін реалізації проекту реконструкції Бортницької станції аерації – 6 років.

На сьогодні Японське агентство міжнародного співробітництва «Джайка», що виступає кредитором від уряду Японії, офіційно погодило всю тендерну документацію.