21 березня Міжнародний день лісів.

Кожен рік планета Земля і людство втрачають понад 13 млн. га лісів. Це площа рівна розміру Англії. При втраті лісів, втрачаються також рослини і тварини, які живуть в лісі і завдяки лісу. Найголовніше, що ліси відіграють дуже важливу роль у кліматі, гальмуючи негативні процеси і запобігаючи глобальному потеплінню. Вирубка лісів і так зване знеліснення на 12-18% збільшують світовий обсяг викидів вуглекислого газу. Здоровий ліс значною мірою поглинає вуглець і оздоровлює клімат нашої з вами планети.

Міжнародний день лісів був започаткований 21 березня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Вперше цю дату відзначили у 2013 році.

Кожен рік з цього приводу проходять різні заходи з підвищення обізнаності про важливість всіх видів лісів на благо нинішнього і майбутніх поколінь.

Громадські організації та уряди країн проводять пізнавальні, виховні та інформаційні заходи, закликають проводити посадку дерев.

Сьогодні ліси займають понад 30% земель в світі і містять понад 60000 видів дерев. Треба зрозуміти нарешті, що ліси сотні тисяч років забезпечують продовольством, клітковиною, водою, житлом, роботою, ліками, – власне життям, тварин і людей, а особливо корінні народи з унікальною культурою.

Напередодні старту Всеукраїнської акції “Майбутнє лісу у твоїх руках” у Вишгородському районі  з’явилися нові насадження. У Лебедівському лісництві, що входить до ДП «Вищедубечанський лісгосп»,  було висаджено 1400 штук сіянців сосни звичайної та 6 кілограмів жолудя дуба червоного. Цього разу до співробітників лісгоспу в рамках акції долучились громадські організації Toplocation, Atpoint та Республіканська клінічна лікарня.

Цьогоріч рання весна та сприятливі погодні умови, достатньо вологи в ґрунті, кажуть лісники, то ж  лісокультурну кампанію розпочали рано. Працівникам Вищедубечанського лісгоспу активно допомагають юні лісники Жукинського учнівського лісництва. Днями у Деснянському лісництві працьовиті діти долучились до висадки майбутнього лісу. Загалом у цьому році «Вищедубечанський лісгосп» планує провести лісовідновлювальні роботи на площі 187 гектарів. Сприяння природному відновленню лісівники проведуть на площі 43 гектари. У лісових розсадниках вирощено достатню кількість сіянців.

Торік «Вищедубечанське лісове господарство» висадило лісові культури на площі 365 гектарів, 95 гектарів залишено під природне поновлення. Посіяно лісових розсадників на площі 0,4 га.