Актуальних екологічних проблем сьогодні чимало, як у країні в цілому, так і на Київщині. Одна з гострих – переповнені сміттєзвалища, в тому числі, незаконні та стихійні. Столичний регіон не може, нажаль, заявляти про цивілізоване поводження з відходами. Роздільне збирання сміття практично не працює, переробляється мінімум, і 94 % сміття вивозять на полігони отруйною гниючою сумішшю. Ці питання накопичувались  десятиліттями, але їх всіляко відтерміновували. Проте, зараз настав час вирішувати це «брудне» питання.  

Полігон твердих побутових відходів біля села Глибоке знаходиться до того ж, поруч зі злітно-посадковими смугами міжнародного аеропорту “Бориспіль”, і перше, що бачать люди прилітаючи – сміття.  Звалище функціонує майже 20 років. Щодня на полігоні вивантажують сотні тонн відходів. Як розповіла секретар Глибоцької сільради Галина Ляпко, багато років тому все було зроблено згідно діючих законів: виділена земля, є необхідні рішення, оцінки, довідки. Тому шукати винних зараз немає сенсу. У 2001-2002 роках землю передали в оренду товариству «Екосервіс». Але сьогодні сміттєзвалище розрослось до 5 гектарів і висотою у багатоповерховий будинок. Окрім всього, звалище відходів забруднює фільтратами ґрунти і підземні води всієї навколишньої місцевості.

Що робити? Саме на це питання хотіла почути відповідь громада села. І почула. Найкраще рішення – будівництво сміттєпереробного заводу. Тобто сміття не спалюватимуть, а саме перероблятимуть. На зустрічі з жителями села, яку ініціював довірена особа кандидата в президенти Петра Порошенка Віталій Ярема, був голова Бориспільської райдержадміністрації Олександр Туренко та його заступники. Туренко поінформував присутніх, що була зустріч і предметна розмова з німецькими спеціалістами, які готові збудувати сміттєпереробний завод. Німці в себе сміття сортують, відбирають сировину, а залишки переробляють. Натомість треба чітке рішення громади, щоб потім не було питань і претензій. Адже це не дитячий майданчик, а багатомільйонний міжнародний проект. Олександр Туренко заявив, що привезе в Глибоке представників компанії, і вони зроблять презентацію заводу, розкажуть і покажуть, як все буде працювати. Більше того, німці готові взяти групу активістів з Бориспільського району в Німеччину, щоб зацікавлені особисто побачили як працює такий завод. Віталій Ярема, в свою чергу, пообіцяв максимальне сприяння в цьому питанні Київської облдержадміністрації і особисто Олександра Терещука. Фінансування такого масштабного об’єкту здійснюється на дольових засадах: частину фінансує область, частину район, залучаються кошти Міністерства екології та природних ресурсів України, можливо Мінрегіонбуду. Насправді, все можна вирішити, треба бажання. Між іншим, біля іншого села Бориспільського району Гнідина впливові особи хотіли збудувати полігон відходів. Довгий час питання було як на вагах – буде полігон чи ні? Тому що сільська громада, звісно виступила проти такого будівництва. І голова сільради Олександр Лазаренко робив все, що міг, і звертався в усі інстанції. І ось нещодавно Олександр Йосипович повідомив, що проект будівництва зупинений, а допоміг в цьому складному питанні саме Віталій Ярема.

А в цілому, щоб там не говорили про проблеми, село розвивається, стає заможнішим, схожим на європейське. Цілком пристойні дороги, гарна школа, дитячі майданчики, будинки в два поверхи, дорогі авто. Людей, можливо, турбують якісь дрібні питання, але вони вже ставлять перед владою проблеми зовсім іншого рівня, від яких залежить добробут усього села чи навіть району.

Ще одне нагальне питання Глибокого – відсутність лікаря у сільській амбулаторії.  Районна влада знає про це і намагається допомогти. Втім, найцікавіше те, чому ж немає лікаря. Сільська амбулаторія обладнана всім необхідним і навіть більше. Але ніхто не хоче їхати працювати, тому що немає квартири, тобто не надають житла. Це при тому, що до Києва їхати якихось 30 хвилин. На мій погляд, це яскравий показник того, що ми стали жити набагато краще, якщо працювати лікарем в заможне село під Києвом хочуть їхати лише за умови надання квартири. Навіть є проект сучасної амбулаторії з житлом для персоналу. Насправді, така проблема не тільки в Глибокому. Якщо буде житло для молодих фахівців, то й будуть лікарі у селах. В Борисполі 17 лікарів районна влада  просила кілька днів на тижні працювати в Глибокому. Поки що бажаючих не знайшлось. Цікаво, а як же клятва Гіппократа?

То ж, наразі питання лишається. У місцевих жителів навіть готові орендувати будинок для лікаря, зробити там ремонт і оплачувати з бюджету району.

Звертаючись до присутніх щодо виборів президента України, Віталій Ярема, як довірена особа кандидата в президенти, чесно, без пафосу зазначив, що багато людей сьогодні мають недостатні пенсії, хворіють, а ліки дорогі, комунальні платежі також високі. Все це добре йому відомо, адже сам Віталій Григорович з Переяславського району, часто там буває, і знає про життя не з екранів телевізорів.

«Сьогодні складно переконувати людей голосувати за провладного кандидата, – сказав Віталій Ярема. – Звісно, так званій опозиції, легко говорити, як все погано. Практично всі вони побудували свої програми на критиці діючого президента. Це відома технологія. Та повірте, важче всього звітувати про те, що ти зробив або чому не зробив, бути публічним щодня, щогодини. Важко їздити і представляти країну, яка сьогодні воює, переконувати світову спільноту у нашій правоті. Якщо порівняти діяльність всіх президентів, то рівень Порошенка на порядок вище всіх інших».

Віталій Ярема також зазначив, що зазвичай більшість людей помилково у всіх проблемах звинувачує Президента України. Пенсії, комунальні платежі, дороги – у всьому, мовляв, винен Порошенко. Насправді, його коло повноважень – це безпека країни, армія та відстоювання інтересів України на міжнародній арені. А злочинність, корупція або економічні негаразди, це питання уряду, вони не належать до прямих функцій Президента. Із своїми напрямками Глава Держави, між іншим, успішно справляється. Достатньо усвідомити, якою була армія і яка вона зараз. Саме Порошенко завдяки своїй наполегливості добився томосу та автокефалії української церкви. Він на рівних без перекладачів спілкується з лідерами європейських держав, США і успішно лобіює питання держави на зовнішній арені.

Вірно кажуть: у історії немає умовного способу. Тобто нічого не повернеш і не зробиш по-іншому. Проте відомо, що все розвивається по спіралі. І зараз маємо історичне дежавю. Україна як і 100 років тому воює з Москвою. Сьогодні, як і тоді, ми вкотре маємо шанс стати самостійною європейською країною. А можемо знову втратити цей шанс (боронь Боже – авт.). 100 років тому через різні погляди та чвари в уряді УНР, молода незалежна Україна не змогла себе захистити. Зараз в парламенті та суспільстві також немає єднання і розуміння. Втім сьогодні ми повинні не допустити повернення тої історії. Ми не можемо простити Путіну 13000 вбитих українців і сотні тисяч вимушених переселенців. Треба нарешті, усвідомити, – там де з’являється Росія, там війна, занепад, відсутність права, законів. Приклад – Придністров’я, Осетія, Чечня. І нажаль, український Крим і частина Донбасу.

«Чому ми до цього часу не збудували незалежну суверенну державу, як сусідні європейські країни? Тому що в нас забуті фундаментальні принципи державотворення – історія, віра і мова, – зазначив Віталій Ярема. – Старше покоління ніколи не чуло про Героїв Крут, не можна було говорити про голодомор, а Іван Мазепа в історії завжди був зрадником. І нам сьогодні треба об’єднатися саме довкола наших справжніх цінностей. Доки в нас не буде своєї мови, віри, церкви, ми не збудуємо потужну вільну країну. А повернення під вплив Москви політикам не пробачать патріоти, вояки АТО, матері загиблих солдатів. Я вірю, що люди у нас мудрі і приймуть вірне рішення заради наших дітей і онуків».

Він також сказав, що сьогодні країна розвивається. Економіка зростає завдяки інвестиціям, сільському господарству, ІТ технологіям, машинобудуванню, створюються нові робочі місця. В наступні 5 років Президент головним напрямом визначив покращення якості життя українців. У 2024 році Україна подає заявку на вступ до Євросоюзу і НАТО. Так і буде, бо Порошенко дотримує слова.

Село Вишеньки – заможне, елітне. Дивишся на дорогі котеджі, гарні кафе, магазини і радієш – ну маємо ж, нарешті, жити по-людськи! Проблеми тут трохи інші. Під час зустрічі з Віталієм Яремою та Бориспільською районною владою, громада підняла два важливих питання – будівництво дитячого садочку і створення об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Дитсадок, справді, кілька років ніяк не могли почати, але за важливих обставин – були недобудовані об’єкти в інших селах району. Про це повідомив перший заступник голови Бориспільської РДА Руслан Садовський. Він також додав, що будівництво дитячого садочку у  Вишеньках вже внесли в програму соціально-економічного розвитку району і сільський голова Тетяна Кулинич знає цю приємну новину. Відносно фінансування, коштами допоможе район і область, та й бюджет Вишеньок тепер значно збільшився, тому садочок обов’язково буде. Як з’ясувалось, проектну документацію зробили ще в минулому році, в кошторис внесли зміни, щоб все відповідало реаліям. За словами Руслана Садовського, буквально наступного тижня райдержадміністрація оголошує закупівлю по будівництву матеріалів і проводить конкурс підрядника. В селі Петропавлівське, що зовсім поруч, дитсадочок також очікує реконструкція.

Створення об’єднаної територіальної громади – це зазвичай, ціла низка питань від земельних, бюджетно-фінансових і до особистих – «хто з ким дружить». В принципі, це можна зрозуміти, адже в подальшому кілька сіл, як одна громада повинна розвиватися, а не з’ясовувати стосунки. Кілька присутніх висловили сумнів, мовляв, чи погодить обласна влада об’єднання сіл Вишеньки, Гнідин і Петропавлівське? Тому що раніше передбачався інший варіант. Віталій Ярема і Руслан Садовський запевнили присутніх, що жодних заперечень з боку області не буде. Навпаки створення ОТГ – це одна з реформ Президента, за якою майбутнє регіонів і облдержадміністрація всіляко підтримує цей процес. Якщо жителі сіл вже погодили це питання, то так і буде.

Підсумовуючи хочеться додати, що зустрічі пройшли у дружній атмосфері. Люди залишились задоволеними від спілкування з владою району та довіреною особою кандидата в президенти Віталієм Яремою, який, між іншим, фактично земляк. Йому болить за район, за Київську область і він завжди намагається допомогти у вирішенні актуальних питань, щоб люди жили краще.