23 березня 2019 року на Переяславщині відбулося урочисте зібрання з нагоди відкриття пам’ятника воїнам-учасникам операції об’єднаних сил та антитерористичної операції.

Участь у відкритті взяли дружина Президента України Марина Порошенко,  уродженець Переяславщини, наш земляк, юрист, який народився на переяславській землі й ніколи не втрачав зв’язок із рідним краєм Віталій Ярема, голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук, голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Клименко, заступник голови Переяслав-Хмельницької районної ради Іван Бугаєнко, Переяслав-Хмельницький міський голова Тарас Костін, голови ОТГ, сільські голови, депутати, духовенство, учасники операції об’єднаних сил та антитерористичної операції, представники ЗМІ та громадськість.

Під час заходу присутні схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя, та згадали наших земляків, загиблих воїнів Переяславщини поіменно  – В᾿ячеслава Зінчика,  Андрія Моругого, Сергія Лазенка, Олега Догу, Володимира Корнєва, Романа Гриценка, Олександра Чабаненка, Олександра Довгого та Віталія Вашеняка.

Право відкрити пам’ятник надалося дітям із сімей загиблих воїнів Переяславщини, разом із дружиною Президента України – Мариною Порошенко, головою Київської обласної державної адміністрації Олександром Терещуком та  ініціатором створення даного пам’ятника Віталієм Яремою.

Освячення пам’ятника загиблим воїнам-учасникам операції об’єднаних сил та антитерористичної операції здійснило духовенство Православної Церкви України на чолі з протоієреєм Іваном Бобітком.

У своєму зверненні до громадськості Переяславщини Перша леді зазначила, що ця скульптура стала символом незламності духу українського народу у війні з російським агресором: «Випробування, яких ми зазнали, здатен пройти лише сильний народ. І наш шлях до миру – це шлях єднання», – сказала Марина Порошенко.

З вітальними словами до присутніх звернувся ініціатор створення  пам’ятника загиблим воїнам-учасникам операції об’єднаних сил та антитерористичної операції Віталій Ярема.

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук вручив державні нагороди українським захисникам, а Марина Порошенко передала пам’ятні подарунки дітям наших військових.

Учасник операції об’єднаних сил (антитерористичної операції) Сергій Гришко, виступаючи перед присутніми, зазначив, що  бійці,

які нині борються за наше мирне майбутнє на східних теренах України відчувають ту підтримку, яку кожен щодня посилає їм у своїх молитвах. Тому, від їхнього імені подарував Марині Анатоліївні ікону, яка намальована бойовим побратимом Олександром Задорожнім.

На знак пам’яті, шани і безмежної вдячності нашим Героям всі присутні поклали квіти до пам’ятника воїнам, які загинули за Україну. Ці люди  – справжні Герої! Герої не вмирають! Вони завжди будуть жити у наших серцях!

P.S.Скульптурна композиція загиблим воїнам-учасникам операції об’єднаних сил та антитерористичної операції Переяславщини уособлює в собі образ одного із загиблих бійців – Олександра Миколайовича Чабаненка.

Народився він 01 грудня 1986 року на Переяславщині у селі Переяславське. Щирий і світлий хлопець, добрий товариш і друг, свій край і Батьківщину любив усім серцем. До військових дій працював на будівництві  в Києві, де і проживав на той момент. Захищати Україну від російського агресора пішов добровольцем у перші ж дні війни. Був солдатом у 30-ій окремій механізованій бригаді.

Доля його родини трагічна. Мама одна виховувала його та старшу сестричку. Так склалося життя, що сьогодні із цієї родини в живих не залишилося нікого – померла мама, молодою у 43 роки через хворобу – пішла із життя й сестра. А 07 травня 2015 року у бою поблизу міста Артемівськ на Донеччині загинув і сам Олександр. Його поховали у рідному Переяславському, де за могилою доглядають тітка Тетяна Йосипівна Швирид та двоюрідний брат Руслан Володимирович Швирид.

Аби пам’ять жила в серцях про цього сміливого юнака і його рідних, про кожного героя із Переяславщини він і став тим реальним образом для створення пам’ятника, який сьогодні й відкрили.