Уже декількі місяців у Київській області, зокрема у Броварському районі триває масова вирубка дерев, законність якої викликає сумніви. Про це неподобство інформує портал “Моя Київщина” з розповідей місцевих жителів. З їх слів вирубка дерев у районі почалася кілька років тому.

“Цього ж року лісоруби добралися до траси Київ-Прилуки, села Красилівка та Гоголів. Ще рік тому це була одна з наймальовничіших доріг, з обох боків якої росли в декілька рядів чудові красені тополі. Тепер їх немає. Тисячі дерев знищено. Звичайно, такої наруги терпіти ми не збирались, і звернулись в різні служби: на гарячу урядову лінію, в поліцію. Як результат, Броварський відділ поліції за фактом вирубки відкрив розслідування та кримінальне впровадження.  Здавалося – перемога! Але ні! Кримінальну справу відкрили в кінці серпня минулого року. Проте склалось таке враження, що це лише активізувало лісорубів. Бо якщо до серпня рубали “кволо”, то за вересень-жовтень траса Київ-Прилуки стала лисою. Вирубано усі дерева від села Красилівка до Гоголіва й далі усе – більше 1500 дерев”, – розповіли жителі.

Вони розповіли також, що звертилися до «Укравтодору», і їм відповіли, що здійснювалася технічна чистка дерев з ціллю усунення загрози безпеки дорожнього руху. Але, – це відварта брехня. Тому що знищення дерев було тотальне, вирубали навіть ті дерева, які знаходилися на відстані 15-40 метрів від дороги. Також ця версія вигадана, тому що дерева вирубують і вздовж полів та  дотичних доріг, де машини не їздять.

“Це відбуваеться повсюди, принаймні у Броварському району. Наприклад, в ареалі сіл Світильне, Плоске, Жердова, Требухів, Гоголів, Красилівка, Зоря, Димерка тощо. Сільрада Красилівки киває на «Укравтодор», проте пошепки кажуть, що її просто примусили. «Укравтодор» відписується, що дозвіл на вирубку дали згідно проханням сільради. Людей просто обманюють. Зрозуміло, що ініціатори такого масового варварського знищення дерев в районі – це не сільрада окремого села, хоча відповідальність вона повинна нести. Ініціатор і головний замовник або в райдержадміністрації або в обласних владних структурах. Поки, наразі процес триває”, – повідомляють місцеві жителі.