22-24 березня в актовій залі Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Г.Сковороди відбувся міжнародний турнір з боксу  “Молодь Переяславщини” серед юніорів (2003/2004 р.н), юнаків (2005/2006 р.н.) і молоді (до 22 років). У змаганні взяли участь 194 спортсмени (27 команд) із різних областей України та Німеччини.

У п’ятницю відбулося офіційне  відкриття турніру, у ході якого учасників привітали голова Київської обласної федерації боксу Костянтин Калашніков, керівництво міста й району.

Після цього розпочалися поєдинки. Спортсменів підтримувала майже вщерть заповнена зала. Наступного дня  відбулися півфінали, а в неділю – фінальні бої та церемонія нагородження.

Переяслав на турнірі представляли сімнадцять боксерів. Вісім із 14 вихованців тренера Ігоря Юрченка здобули золоті нагороди. Переможцями у своїх вікових та вагових  категоріях стали: Богдан Чупрун, Сергій Боровик, Назар Олійник, Владислав Луценко, Сергій Обертій, Кіріл Калмиков, Костянтин Кузьменко, Юрій Ващенко. Серед вихованців тренера Олександра Смірнова найкраще виступив Гліб Смірнов, здобувши 2 місце.

Вдалим видався турнір і для німецьких спортсменів. Загалом із Німеччини приїхало  дві команди: шість боксерів і два тренери зі Штутгарта (земля Баден-Вюртемберг) і троє боксерів і два тренери з Баварії.  П’ять спортсменів здобули найвищі нагороди. Серед переможців – брати Деніс і Даніель Балко зі Штутгарта.  Їхній тато-тренер 41-річний Алекс Балко (Олександр Балько) – уродженець Києва.

– Мій батько українець, а мама німкеня – Кох. Ми виїхали до Німеччини в 1989 році. У Києві живуть наші родичі по лінії бабусі, з якими ми спілкуємося, – розповів Алекс Балко російською. – Я пізно прийшов у бокс – у 27 років. До цього грав у футбол. Як боксер виступав на рівні області. Минулого року  на чемпіонаті з боксу в Ірландії ми познайомилися з тренером зі Славутича Ігорем Глущенком, почали співпрацювати. Він запросив нас на турнір у Переяслав. Незабаром команда боксерів з Київської області приїде до нас у Німеччину на спільні тренування.

Німецьких гостей розмістили на базі дитячого табору “Славутич”. Алекс Балко відзначив хороші умови проживання.

Добре спілкується російською і 13-річний Йоган (Іван) з німецького міста Гайльбронн (земля Баден-Вюртемберг). Навчається в місцевій гімназії, три роки займається боксом. Він триразовий чемпіон Баден-Вюртемберга, бронзовий призер чемпіонату Німеччини серед кадетів (три раунди по дві хвилини). Зазначив, що добре знає російську, бо його батьки з  Казахстану.

Переможців і призерів турніру нагородили статуетками, медалями і грамотами від відділу з питань фізкультури, молоді та спорту виконавчого комітету міської ради.

Спеціальний приз від міського голови Тараса Костіна – боксерські рукавиці з автографом народного депутата Артура Палатного – отримав Артем Оболоник з Броварів, який переміг трьох спортсменів-призерів чемпіонатів України.  “За кращу техніку” відзначили Сергія Артеменка з Борисполя, “за волю до перемоги” – Олександра Дуня, теж бориспільчанина. “Відкриттям турніру” стала Інна Супруненко з Броварів.

Звання “професор боксу” і відповідний приз (шкіряний портфель) отримав головний суддя змагань – суддя національної категорії, заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, майстер спорту СРСР Едуард Виноградов (76 років).

Змагання з боксу «Молодь Переяславщини» відбулися за підтримки голови Переяслав-Хмельницької РДА Юрія Клименка, міського голови Тараса Костіна, Переяслав-Хмельницької районної ради, федерації боксу Київської області та меценатів: керівника “Укрпромпостач-95” Сергія Доброскока, керівника СГ «Альта» Василя Григоренка, керівника ТОВ «Саланг-Агро» Ігоря Колихалова, керівника ПП «Земля Переяславщини» Олександра Яреми, керівника ПП «Соснова» Юрія Павлушка, керівника ПП «Строкова-Агро» Володимира Яреми.

Юлія Строчинська, “Вісник Переяславщини”

Фото автора