Рішення депутатами було ухвалене одноголосно.

Даним рішенням міськрада міста рекомендує торговим точкам міста (в першу чергу – супермаркетам) пропонувати покупцям альтернативу використанню одноразових поліетиленових пакетів – біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо.

Рішення міської ради має рекомендаційний характер, тому що ця сфера в Україні поки не врегульована законодавчо.

Найближчим часом ця інформація про ухвалене рішення буде доведена до торгівельних закладів Фастова і згодом влада міста та її громадськість, екоактивісти та всі небайдужі фастівчани будуть відслідковувати його виконання у місті.

Окрім того у навчальних закладах міста проведуть інформаційно-просвітницьку роботу щодо негативного впливу на довкілля від використання синтетичних пакувальних матеріалів та розкажуть про переваги використання еко-безпечної тари.

За підрахунками екологів, кожна людина за рік використовує близько 500 поліетиленових мішечків. А один такий пакет розкладається понад 100 років.

Слід зазначити, що в 33 країнах світу повністю відмовились від використання поліетиленових пакетів. Ще 53 країни ввели часткову заборону або податок на пакети.

Найбільш жорсткі регуляції введені у Кенії, де за використання пакету можна відсидіти за гратами до 4 років або сплатити штраф у розмірі $40 тисяч.

Першою ж країною у світі, яка заборонила тонкі поліетиленові пакети, був Бангладеш. Це відбулося ще у 2002 році. А в Європі першою заборонила поліетиленові пакети Італія – у 2011 році.

Окрім того, з 1 квітня цього року у Грузії заборонили всі пластикові пакети, тепер там дозволені дозволяються тільки біорозкладні пакети.

Раніше Європейський парламент схвалив новий закон, що забороняє використання одноразових пластикових виробів до 2021 року.

В Україні це питання поки не врегульоване, але подібні рішення про обмеження використання поліетиленових пакетів вже ухвалили міські ради Києва, Львова та деяких інших українських міст.

Інформаційна агенція «Погляд» рада повідомити, що це важливе рішення було ухвалене фастівськими депутатами з ініціативи нашого кореспондента. Сподіваємось, що це буде першим кроком до повної заборони поліетиленових пакетів, як у нашому місті, так і по всій Україні.