На сьогодні в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах забезпечення протитуберкульозними препаратами та антиретровірусною терапією перебуває на рівні 100%, окрім цього, вперше розпочато відбір на лікування хворих, які мають вірусний гепатит С.

Повідомляє Сайт Фундації “Чинність закону”

Все це дозволило збільшити показники охоплення лікуванням, що його потребують, та значно зменшити розповсюдження соціально небезпечних хвороб серед пенітенціарного населення. На цьому наголошує заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов та додає, що щороку з місць позбавлення волі звільняються близько 15 тисяч громадян, які несуть загрозу інфікування практично всім, з ким контактуватимуть, якщо безвідповідально відноситимуться до процесу лікування.

Також, за словами заступника Міністра, протягом 2018 року по обліку в органах з питань пробації пройшло більше 100 тисяч осіб. Тому, аби вчасно попередити недуг та розпочати профілактичні заходи, вперше на базі уповноважених органів з питань пробації в 11 областях України (Дніпро, Маріуполь, Запоріжжя, Кропивницький, Київ, Біла Церква, Миколаїв, Одеса, Херсон, Полтава, Черкаси та Чернігів) відкрито 12 консультаційних кабінетів для роботи з особами, які хворі на ВІЛ, туберкульоз та вірусний гепатит С.

«Все це стало можливим в рамках фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та організаційної підтримки міжнародної організації PATH. Це один із небагатьох проектів в Україні, діяльність якого спрямована на зменшення ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С в установах пенітенціарної системи України», – додав Денис Чернишов.

Як поінформував заступник Міністра, реалізація проекту розпочалась досить активно: проведено 12 регіональних зустрічей із представниками уповноважених органів з питань пробації, закладами охорони здоров’я та неурядовими організаціями. Результатом стало підписання меморандуму про надання пакету послуг громадянам, які перебувають на обліку уповноважених органів з питань пробації щодо ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусного гепатиту С.

«Для належного функціонування консультативних кабінетів міжнародною організацією PATH надано матеріально-технічну допомогу, кабінети облаштовано меблями та організовано робочі місця для працівників», – зауважив заступник Міністра.

Окрім цього, за словами Дениса Чернишова, у період з березня по червень 2018 року проведено 3 тренінги для персоналу пробації з питань анкетування та консультування громадян, які перебувають на обліку уповноважених органів з питань пробації, щодо ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусного гепатиту С. Загалом під у навчанні взяли участь 67 працівників пробації.

«Як наслідок, маємо позитивну статистику: усього за 6 місяців роботи консультаційних кабінетів фахівцями проведено 2 359 скринінгових анкетувань. За ініціативою уповноваженого органу з питань пробації 17% осіб від загальної кількості хворих направлено на лікування», – резюмував Денис Чернишов