Спроба порівняльної біографії для учасників другого туру

Жителі Київщини, нарешті зробили свій вибір. У другому турі виборів Президента України 2019 року будуть представлені двоє кандидатів: Володимир Зеленський, який набрав біля 30% голосів і чинний Президент Петро Порошенко зі своїми майже 16%. Отже, у другому турі ми обиратимемо між професійним політиком і шоуменом.

Зеленський і Порошенко – це представники не лише різних професій, але й різних політичних класів і поколінь.

Перший ніколи не був у професійній політиці, жодного разу не мав публічних адміністративних або державних посад. Другий навпаки більшість свого життя присвятив саме політичній діяльності й обіймав найвищі пости у державі ще далеко до свого президентства – вперше його було обрано до Верховної ради України у 1998 році, у третьому скликанні цього органу. Зеленський же у ці роки зі своєю командою КВК – «95-й квартал» виступав у Вищій лізі цієї гри, учасники команди багато часу проводили в Москві, постійно гастролюючи Росією.

Під час першої “помаранчової революції” – Порошенко очолював штаб опозийціного кандидата Віктора Ющенка і зробив чималий внесок  у перемогу демократичного кандидата над Януковичем, який за допомогою Путіна, незаконно намагався прийти до влади. Втім, як проходили ті вибори можна переглянути фільм “Так обирати не можна”. У цей же період Володимир Зеленський,  того ж 2004 року працює в різних телепередачах, зокрема веде кулінарне шоу «Містер Кук», яке транслюється на телеканалі Інтер. Паралельно на цьому ж каналі показують ролики про Україну трьох сортів і переконують який Янукович перспективний та чесний президент.

Пізніше у часи, коли Порошенко, обіймав посади секретаря Ради нацбезпеки й оборони та голови Ради національного Банку України, Володимир Зеленський, колесить усіма колишніми радянськими республіками зі своїм «Вечірнім кварталом», пише сценарії для телепередач («Пісня року», «Полундра»), мюзиклів («За двома зайцями», «Три мушкетери»), де збирається весь російський бомонд на кшталт Кіркорова, Галкіна, Пугачової та інших діячів російського шоубізу, а також знімається з ними у художніх фільмах у якості актора та працює паралельно у тих таки росіян продюсером.

У 2009 році Ющенко призначив випускника  факультету Міжнародних відносин та міжнародного права КНУ ім. Шевченка за спеціальністю міжнародні економічні відносини – Порошенка на посаду Міністра закордонних справ. На цій посаді  він пропрацював до 11 березня 2010 року, аж доки не був звільненим разом з іншими міністрами, тодішнім президентом Януковичем. Десь у ці ж часи кандидат Зеленський стає генеральним продюсером, підконтрольного Льовочкіну і Фірташу телеканалу Інтер.

Під час “Революції Гідності”, зокрема сутичок на Банковій, 1 грудня 2013 року, Порошенко разом із сином вийшли на захист мирних демонстрантів від міліції та провокаторів. Він особисто сприяв революції, матеріально допомагав організовувати Майдан. Володимир Зеленський, натомість, у ці буремні часи, як актор і продюсер знімає «Кохання у великому місті 3» з Вірою Брежнєвою та отримує премію Телетріумф у номінації: «Ведучий розважальної програми». Втім розважатися Володимиру Зеленському не заважає і захоплення Криму та війна на Сході України. Він один за одним випускає серіали: “Пацики”, ” 8 нових побачень”, “8 кращих побачень” тощо. Тоді як обраний у першому турі Президентом України – Порошенко, збирає з нуля розграбовану і знищену вщент українську армію та звільняє українські міста й містечка. Так, 1 липня 2014 року, в результаті поновлення активної фази Антитерористичної операції, військовими  розпочато знешкодження російських збройних формувань в населених пунктах Краматорської агломерації та відновлена воєнна блокада головного оперативного військового табору російських бойовиків у місті Слов’янськ. А 19 липня 2014 року силами створеної згідно Указу Президента Порошенка – Національної гвардії та Збройних сил України розпочато спільну операцію зі звільнення стратегічно важливого транспортного вузла Лисичансько-Сєвєродонецької агломерації. Упродовж двох днів силовими структурами України розгорнуті вогневі позиції передмістях Попасної, Рубіжного і Сєвєродонецька, а вже 21 липня — одночасно з трьох боків розпочато військову атаку по оточених у кільці проросійських бойовиках в окупованих населених пунктах агломерації. А у ці ж часи – Володимир Зеленський не те, щоб не згадував політику, він активно бере участь у промосковських фестивалях, “пропагуючи” Україну, як “акторку німецького порно”.

Словом, 21 квітня, шановні читачі “Нової Доби”, ви підете на свої виборчі дільниці і  віддасте свій голос у другому турі президентських виборів. Та як співалося в одній авторській пісні: “Думайте сами, решайте сами – иметь или не иметь…”

Галина Новинська