Сьогодні, 18 червня, у Бородянському центрі СПР відбувся круглий стіл на тему: «Підтримуємо малий бізнес – розвиваємо громаду», на якому переможцям конкурсу бізнес-проектів у сфері розвитку малого бізнесу з Бородянщини вручили сертифікат про отримання грантової підтримки на суму 60 тис. грн.

Про це пише Інформаційна агенція Погляд.

Переможцями з Бородянщини стали сервісний центр з технічного обслуговування громадян у Бородянці, який заснували Максим Єрохін та Андрій Дука, а також приватний підприємець Віталій Рибаченко, який надає перукарські послуги в селищі Бородянка вже 20 років.

«У нас в районі практично немає сервісів з надання послуг ремонту комп’ютерів та техніки. Звісно є окремі майстри, але от центру – немає. На сьогодні в нашому регіоні спостерігається така тенденція, що можливість придбати нову техніку зменшується, а ось попит на такі послуги як ремонт навпаки збільшується», – розповідає Андрій Дука про актуальність свого бізнесу, – «Отриману фінансову підтримку ми плануємо витрати на придбання обладнання, яке допоможе нам в розвитку цього сегменту, ремонту більшого спектру техніки. Цей грант дав нам поштовх на розширення бізнесу. Ми зняли нове приміщення, взяли на роботу нового працівника».

Віталій Рибаченко ні на хвилину не сумнівався у своєму бізнес-проекті:

«Я мріяв про свій Barbershop вже не один рік і вже третій рік надаю послуги «барбера». Це настільки цікаво, я дізнався все про цю культуру, можна сказати, «прожив» її» – розповідає Віталій Рибаченко, – «Я зрозумів, що на сьогодні я поки один надаю такі послуги в Бородянці, в мене добре виходить робити свою справу і я знаю, що в мене все вийде».

Круглій стіл став своєрідною «крапкою» у черговому проекті Ресурсного центру «Продуктивні громади», який спрямований на розвиток громад через зміцнення потенціалу малого бізнесу та включення у підприємницьку діяльність вразливих верств населення.

В цьому році для реалізації проекту було обрано три громади Київської області: Бородянка, Боярка та Васильків. На території Бородянського району цей проект реалізовується з 2017 р. Ресурсним центром ГУРТ разом з World Jewish Relief (Всесвітня єврейська допомога) та у партнерстві з Бородянський центром СПР. За цей час понад 30 представників малого бізнесу Бородянщини були залучені до навчальних заходів Проекту. Учасники проекту взяли участь у тренінгах, отримали профільні консультації, розробили власні бізнес-плани та ознайомилися з досвідом інших успішних підприємців, які вже втілили свої проекти з допомогою ГУРТа.

Конкурс бізнес-планів, розроблених учасниками проекту, відбувся на початку 2018 року. З 11 проектів, чотири отримали фінансову підтримку від організації «Всесвітня єврейська допомога», в тому числі і двоє представників Бородянки. Всього з початку 2018 року у якості фінансової підтримки учасники з Київщини отримали від проекту 216 тисяч гривень.

«На мою думку, українці дуже креативні, хоробрі, але і ризикові. Вони у все це вплутуються (бізнес – авт.), не порахувавши витрати, ризики та що для цього потрібно. В українців є велике бажання займатися бізнесом, але при цьому достатньо низький рівень комерційної та фінансової грамотності», – поділилася Єкатерина Мітяєв, керівниця проектів з підтримки підприємництва та працевлаштування організації «Всесвітня єврейська допомога» – «У нас не виникло труднощі, аби знайти охочих прийняти участь у проекті, натомість аби відібрати тих, хто може знає, хоче та готовий – це завжди не просто. Тож переможців, яких ви сьогодні бачите, зробили велику роботу».