8 квітня 2019 року відбулося засідання постійної комісії Київської обласної ради з питань бюджету та фінансів.

На порядку денному понад 30 нагальних питань життєдіяльності Київщини. Це і заслуховування інформації про хід виконання обласних програм, зокрема: «Впровадження Єдиної соціальної картки мешканця Київщини» на 2017-2019 роки», «Турбота», програм соціальної підтримки людей з інвалідністю, учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО, родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності, «Запобігання та лікування серцево-судинних захворювань», «Здоров’я Київщини», «Нульова смертність на дорогах Київщини», «Питна вода Київщини», розгляд численних листів та звернень міських, селищних, сільських рад, інвесторів та низка інших важливих питань.

З-поміж численних глибоко розглянуто питання реабілітації учасників АТО та ООС.

Основне звернення федерації громадських організацій учасників АТО стосувалося того, що в Київській області на сьогодні відсутній госпіталь, в якому можна було б проводити повноцінну реабілітацію наших захисників.

Комісія це питання заслухала і надала пропозицію: знайти можливість створення такого госпіталю на базі другої обласної лікарні, де буде надаватись повноцінна медична, психологічна реабілітація учасникам АТО.

Члени комісії підтримали це рішення і направили до Київської облдержадміністрації пропозицію розглянути можливість такого створення.

Однак представники громадських організацій наголосили, що доки буде створюватися даний госпіталь, послуг реабілітації щодня потребує велика кількість учасників бойових дій. А тому бюджетна комісія звернулася до КОДА і запропонувала терміново внести зміни до діючої програми і передбачити наступне: запровадити в Київській області терміновий реєстр учасників АТО з точки зору потреби в медичній реабілітації, щоб можна було спрогнозувати і обстежити профілактично всіх, хто того потребує.

Слід передбачити вже зараз в цій програмі закупівлю послуг медичної реабілітації для учасників АТО і ООС на базі тих реабілітаційних центрів, які на сьогодні є, тобто спрямувати цільові кошти на потреби учасників АТО і ООС, забезпечуючи їхнє право на реабілітацію.

Члени бюджетної комісії відправили висновки до КОДА, очікують від них пропозицій і змін до програми. Депутати готові голосувати хоч завтра і вирішити це нагальне питання.

Крім іншого, на засіданні піднімали питання щодо подальшого використання коштів від митного експерименту, оскільки він фактично закінчився і на сьогодні нагальним є питання стосовно використання 308 млн грн – залишків коштів на ремонт і реконструкцію доріг загальнодержавного значення.

Бюджетна комісія прийняла рішення звернутися до Міністерства фінансів за окремим роз’ясненням щодо даного питання та апелювати до Кабінету Міністрів з проханням внести зміни до постанови Кабінету Міністрів, яка дозволить у 2019 році використати на ремонт і реконструкцію доріг залишки цих коштів.