В кінці березня на 51-ій сесії Ворзельської селищної ради стало відомо, що будівля Центру культури “Уваровський дім” визнана об’єктом культурної спадщини і пам’яткою архітектури. Про це повідомляє «Погляд».

За словами його директора Олександра Соколенка, відповідну документацію подали ще 2014 року. Її розглядали у різних міністерствах та відомствах. Нарешті будівлю занесли до державного реєстру.

Уваровський дім, споруджений у стилі модерн, називають перлиною Ворзеля. Будівлю звів у 1904-1906 роках київський купець 1-ої гільдії Карл-Генріх Септер.

Згодом він продав її графині Наталії Уваровій, яка походила з відомої родини цукрозаводчиків та меценатів Терещенків. Її чоловік граф Сергій Уваров був одним із директорів Київського відділення Російського музичного товариства.

У Ворзелі на дачі у подружжя часто гостювали один з перших авіаконструкторів та пілотів Росії Федір Терещенко та його товариш, видатний авіаконструктор, винахідник вертольота Ігор Сікорський.

Після революції 1917 року будівлю передали школі. На початку 1920-х у ній вчителював видатний український письменник Валер’ян Підмогильний.

У 1960-1970 роках в Уваровському домі працював шкільний аматорський кінотеатр, який визнавали найкращим на теренах СРСР.