Зразковий танцювальний колектив «Барвінок» Яготина по праву вважається одним з найкращих і найуспішніших танцювальних колективів далеко за межами міста. Серед яготинців, мабуть, не знайдеться жодної людини, яка б не чула про цей талановитий дитячий колектив, яка хоча б раз не бачила його яскравих, неординарних виступів. І справді, з моменту своїх перших хореографічних постановок і до сьогодні «Барвінок» впевнено тримає марку улюбленців районної сцени, тих, з якими завжди асоціюється свято і на номери яких чекають із захопленням.

Репертуар колективу в більшості орієнтований на відродження та популяризацію народних танців. Висока виконавська майстерність, яскравий акторський талант юних артистів, художня довершеність кожного танцю, барвиста палітра костюмів та багатство музичного супроводу! А ще збереження та відтворення танцювальних вікових традицій – ось складові успіху колективу “Барвінок”.

«Барвінок» є окрасою кожного свята, кожної урочистої події, що відбуваються у місті і за його межами.

Вихованці «Барвінку» гідно відстоюють честь ансамблю на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, з яких привозять безліч нагород та призових місць. За пропаганду національного мистецтва, естетичне виховання підростаючого покоління в дусі національних традицій, колектив неодноразово нагороджувався грамотами, подяками. Багато зусиль докладає художній керівник ансамблю Зінаїда Козачок.

Колективу дякували за талант і любов до танцю, за збереження народних традицій краю, а також бажали нових творчих злетів, наснаги та завзятості, неповторних колоритних виступів, прагнення до саморозвитку та здійснення мрій.