В аеропорту “Бориспіль” 15 квітня НАБУ затримали голову правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова, який підозрюється у завданні збитків державі на суму понад 346 млн грн. Його екстрадували з Німеччини в Україну.

Впродовж 48 годин з моменту затримання суд має обрати йому запобіжний захід. Детективи НАБУ за погодження прокурорів САП наполягатимуть на триманні підозрюваного під вартою з альтернативою застави в розмірі 346,22 млн грн.

Зазначається, що заволодіння коштами відбувалося шляхом укладання фіктивних договорів за згодою постачальників електричної енергії про переведення боргу від споживачів електричної енергії до нового боржника. А також договорів на постачання природного газу на умовах передоплати.

Отримані кошти голова правління ПрАТ ХК «Енергомережа» за даними слідства використав на власний розсуд, легалізувавши набуті злочинним шляхом гроші.

Як відомо, колишній депутат і голова правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитро Крючков був затриманий 14 квітня на німецько-австрійському кордоні на підставі міжнародного ордера на арешт.

За версією українського слідства Крючков є організатором схеми, через яку ВАТ “Запоріжжяобленерго” та ДП “Енергоринок” завдали державі збитків на загальну суму понад 346 мільйонів гривень.

Слідство вважає, що упродовж 2015-2016 років ПрАТ “ХК “Енергомережа” уклало договори про відступлення права вимоги за електроенергію, яку ВАТ “Запоріжжяобленерго” поставляло низці промислових підприємств. У результаті цього гроші за спожиту електрику надходили не ДП “Енергоринок” і ВАТ “Запоріжжяобленерго”, а ПрАТ “ХК “Енергомережа”.