У середині квітня 2014 року, коли почалися бойові дії на сході України, мешканці населених пунктів біля лінії розмежування почали писати на своїх воротах «Тут живуть люди». Ці декілька слів були попередженням для військових, щоб уникнути обстрілів та заселення до їхніх будинків. Після 5 років від початку війни ці написи все ще актуальні. Тут досі живуть люди. В умовах безперервних бойових дій, які, крім іншого, позбавляють основного джерела життя – води. – повідомляє сайт Чинність закону

Середина квітня – умовна дата п’ятої річниці від початку війни в Україні. 17–30 квітня 2019 року в музеї «Золоті ворота» буде представлений фотопроект іспанського фотографа Альберта Лореса. «Я вперше поїхав на Донбас влітку 2014 року, в перші місяці війни. Через п’ять років ситуація не сильно змінилася для людей, які живуть неподалік від лінії розмежування. Написи на воротах «Тут живуть люди» нагадують, що для декого війна – це не новини в ЗМІ, а повсякденне життя», – говорить Альберт Лорес.

Зображення також демонструють одну з головних проблем місцевих мешканців: обмежений доступ до води. Більш ніж чотири мільйони людей у цьому регіоні щодня ризикують бути відключеними від водопостачання. Інфраструктура в регіоні застаріла і регулярно пошкоджується обстрілами. Щодня мешканці Донбасу використовують колодязі, дощову й талу воду, чекають на машину з питною водою, що приїжджає раз на кілька днів.

Своєю чергою працівники сфери водопостачання ризикують життям, щоб забезпечити людей доступом до цього важливого ресурсу, ремонтують об’єкти під час бойових дій. Один із цих працівників-героїв сказав в інтерв’ю, що вони роблять це тому, що вода – це все, «вода – це життя». У 2018 році дев’ять співробітників водного підприємства «Вода Донбасу» були травмовані, виконуючи свою роботу.

Також на виставці будуть представлені короткі відео, зняті самими мешканцями Сходу України. Відео демонструють реальне життя на лінії розмежування очима тих, хто мешкає в зоні конфлікту.

Відкриття виставки відбудеться 17 квітня о 16.30, у присутності автора фотопроекту Альберто Лорса; із вступним словом виступить посол Європейського Союзу в Україні Х’юг Мінгареллі, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, представники гуманітарної спільноти, представники, відповідальні за водопостачання та мешканці регіону.

Під час проведення заходу буде можливість особисто поспілкуватися з автором фотопроекту Альбертом Лоресом.

Об’єднуючи зусилля та демонструючи фото- та відеопроект у «Золотих воротах», вони прагнуть підвищити обізнаність із цього питання серед людей всієї України, зокрема тих, хто ухвалює рішення.

Для реєстрації на відкриття виставки, будь ласка, заповніть цю форму: http://qoo.by/5bvm

Долучайтесь до заходу на Facebook: https://is.gd/LLa7U0

Контакт для медіа:

Олена Будаговська

Advocacy and Communications Coordinator, People in Need (PIN) Ukraine

+380506460390 | olena.budahovska@peopleinneed.cz