Даним рішенням міськрада міста рекомендує торговим точкам міста (в першу чергу – супермаркетам) пропонувати покупцям альтернативу використанню одноразових поліетиленових пакетів – біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо. Рішення депутати ухвалили одноголосно.

Щоправда, рішення міської ради може носити лише рекомендаційний характер, оскільки ця сфера в Україні не врегульована законодавчо і офіційної заборони використанню пакетів немає.

Інформація про ухвалене рішення вже доведена до торгівельних закладів Фастова і згодом влада міста та свідомі жителі зможуть відслідковувати дієвість такого складного у виконанні рішення.

Окрім того, у навчальних закладах міста проведуть інформаційно-просвітницьку роботу щодо негативного впливу на довкілля від використання синтетичних пакувальних матеріалів та розкажуть про переваги використання екобезпечної тари.

За підрахунками екологів, до речі, кожна людина за рік використовує більше 1000 одноразових поліетиленових пакетів. А ще пляшки, тару, упаковку. Всі ці штучні хімічні матеріали розкладаються понад 200 років.

У 33 країнах світу повністю відмовились від використання поліетиленових пакетів. Ще 53 країни ввели часткову заборону або податок на пакети.

Найцікавіше, що найбільш жорсткі регуляції введені у Кенії, а не в розвинутих країнах ЄС. В цій африканській країні за використання пакетів можна відсидіти за гратами до 4 років або сплатити штраф у розмірі $40 тисяч. Цей приклад наочно доводить, що все можливе, треба тільки захотіти щось вирішити.

А першою країною у світі, яка заборонила тонкі поліетиленові пакети, була не Англія або Швейцарія, а уявіть собі, Бангладеш. Це відбулося ще у 2002 році. В Євросоюзі першою заборонила поліетиленові пакети Італія – у 2011 році.

Також вже з 1 квітня 2019 року у Грузії заборонили всі пластикові пакети, тепер там дозволені тільки біорозкладні пакети. Україна, нажаль, пасе задніх в цьому важливому питанні. Європарламент схвалив новий закон, що забороняє використання одноразових пластикових виробів вже з 2021 року.

В Україні це питання поки не врегульоване, але рішення про обмеження використання поліетиленових пакетів ухвалили міські ради Києва, Львова та деяких інших українських міст.

Хочеться сподіватися, що це буде першим кроком до повної заборони поліетиленових пакетів, не лише у Фастові, а й по всій Україні.