Селфі та зацеперінг або ж зачепінг на залізниці є синонімами смерті та каліцтв. 

Саме тому напередодні літніх канікул залізничники проведуть серед населення, насамперед дітей і молоді, цілий місяць профілактики невиробничого травматизму. З початку 2019 роки вже травмувалися двоє дітей до 16 років, а в минулому році за такий же період – шість дітей, з них двоє загинули. – повідомляє Столичний регіон

В першу чергу буде посилено патрулювання станцій, на яких найчастіше фіксують зацеперів: «Київ-Пасажирський», «Дарниця», «Петрівка», «Київ-Волинський», «Фастів», «Біличі», «Ірпінь», «Бровари» та інші. До профілактичних роз’яснювальних заходів у навчальних закладах столиці приєднаються правоохоронці. Планується провести понад 4 000 лекцій та бесід на підприємствах і в навчальних закладах, в першу чергу в районах поруч із залізничними коліями.

Залізнична охорона буде максимально задіяна, щоб попередити нові випадки травмування підлітків. А штрафи зобов’язані виплачувати батьки дітей і підлітків, які порушують правила безпеки, зокрема практикують зацеперство, роблять небезпечні Селфі і хуліганять на об’єктах залізничного транспорту. У 2018 року вони значно зросли і згідно зі статтею 184 (невиконання батьками або замінюють їх особами обов’язків по вихованню дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення становлять від 850 до 1700 гривень.