Директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна вважає, що висока підтримка кандидата Владимира Зеленського на виборах не свідчить про єднання країни. Про це вона сказала в ефірі Громадського.

«Я би сказала, що ні. Бо коли ми дивилися, принаймні після першого туру, склад виборців Зеленського – вони діляться. Вони діляться так, як ділиться країна. Насправді – це ілюзія об’єднання, це власне наслідок невизначеності. Кожен взагалі в Зеленського вкладає свої мрії, свої побажання», – сказала Бекешкіна.

Вона відзначила, що наразі серед виборців Зеленського 37% за членство в НАТО, 33% – за нейтральний статус і 6% за військовий союз з Росією.

«Тому я би не сказала, що це об’єднання стабільне і надійне. Хочу продовжити, що об’єднало країну оце «так далі жити не можна». Оце бажання – це певний вирок політичній системі, політичній еліті. Об’єднало, так би мовити, заперечення існуючого. А що стосується позитивної майбутньої програми, то тут скоріше Україна лишилась роз’єднаною», – сказала соціолог.

Вона також відзначила, що у другому турі люди значною мірою голосували проти Порошенка, а не за Зеленського.

«Кожен вкладає свій зміст у те, що він хоче. Але вже перші кроки Зеленського будуть ділити електорат», – підсумувала Бекешкіна.