У місті  Переяслав-Хмельницький з’явилася нова традиція: вшанування полеглих захисників України -воїнів АТО та ООС у день весілля. Першими, цієї неділі 20 квітня 2019 року, започаткували добру традицію, спільно з представниками відділу реєстрації актів цивільного стану, молода пара Мирослава та Сергій Редьки, які перед цим зареєстрували шлюб. На знак шани перед загиблими за мирне небо, молодята схилили голови та поклали квіти до монументу.

Про це йдеться на офіційному сайті Віталія Яреми.

Неймовірна історія кохання Віки та Сергія розпочалася в славному історичному місті, яке дуже полюбили закохані. Молодих людей об’єднало навчання та спільна діяльність в науковому товаристві Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди. Адже саме тут вони зустрілися й познайомилися.

Наречений поділився історією освідчення, яке проходило в стилі квесту та виявилося повною несподіванкою для його обраниці.

Квіти шани до пам’ятника  лягли і від мера міста Тараса Костіна, заступника міського голови Валентини Губенко, першого заступника голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Андрія Коркача, керівника апарату РДА Валерія Перчука, ветеранів АТО та жителів міста, які долучилися до акції.

Присутні побажали новоствореній родині щасливої долі, кохання, взаємоповаги  і довгих років спільного подружнього життя.

І як зазначили учасники АТО, цей монумент є об’єднавчим символом для теперішніх і майбутніх поколінь. Вічна слава Героям!

***

Нагадаємо: у березні 2019 року відбулося відкриття пам’ятника учасникам АТО/ООС з Переяславщини, за участі першої леді країни Марини Порошенко, меценатів, жителів міста та району, численних гостей. Ідея його створення виникла у самих атовців, на неї одразу відреагував, а в подальшому опікувався виготовленням пам’ятника громадський і політичний діяч, видатний земляк із Переяславщини Віталій Ярема.

Автором виступив відомий скульптор, член Спілки Художників України Володимир Микитенко.