Вже готовий проект змін до перспективного плану формування громади Київської області. На даний час є проекти планування у Бориспільському районі трьох ОТГ: Бориспільської, Мирненської і Вороньківскої. Ці проекти готуються до затвердження в КОДА.

На відміну від Мирненської і Вороньківської, Бориспільська ОТГ вже має остаточний проект формування.

До Бориспільської територіальної громади із адміністративним центром у місті Бориспіль будь входити:

Бориспільська міська рада, Великоолександрівська сільська рада, Гнідинська сільська рада, Гірська сільська рада, Глибоцька сільська рада, Дударківська сільська рада, Іванківська сільська рада, Рогозівська сільська рада, Мартусівська сільська рада, Вишеньківська сільська рада, Щасливська сільська рада, Сеньківська сільська рада та Кучаківська сільська рада.

Відповідно до Конституції України (ст.7), закону “Про місцеве самоврядування в Україні” (ст.71) держава гарантує територіальній громаді право самостійно реалізувати свої повноваження [1, ст.5; 2, ст.82].

Органи виконавчої влади, їхні посадові особи не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також вирішувати питання, віднесені законодавством до повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, крім випадків виконання делегованих їм радами повноважень та в інших випадках, передбачених законом.