Проводами у нас називають поминальний тиждень за померлими родичами, який є другим тижнем після Великодня. Про значення цього свята промовляє його церковна назва – Радуниця. В цей день люди ідуть на цвинтарі, щоб разом із померлими родичами порадіти за воскресіння Христа. Останнім часом  Барвінок – гарна альтернатива пластиковим квітам.

Поминальних днів упродовж року багато, але Радуниця означає саме радісну подію, маючи на меті святкування Великодня з писанками та пасками, які приносять на кладовище. Це світлий день, заради якого рідні люди знову збираються разом, згадують всіх померлих, справляють поминальний обід, роблять пожертви всім бідним та обездоленим, які цього дня йдуть на цвинтар.

Перед Радуницею є ще одна традиція – приводити до ладу могили. За декілька днів, або навіть в день поминок люди прибирають, виносять сміття з місця поховання, прикрашають його вишитими білими рушниками, приносять квіти, щоб вшанувати таким чином тих, хто пішов.

З’явилася останніми роками, нажаль, погана традиція: замість живих квітів купувати і приносити на могили штучні пластикові. Такі квіти лише засмічують цвинтарі. Ніхто не замислюється про те, яку шкоду довкіллю несуть такі «квіти». Купувати штучні квіти не лише фінансово невигідно, але й небезпечно для навколишнього середовища. За 3 місяці пластикова квітка втрачає свій колір через сонце, стає зовсім не привабливою та засмічує природу та цвинтарі. Такі «рослини» не підлягають переробці та вторинному використанню, а пластик розкладається більше 300 років. Тому перш ніж купувати дорогі та шкідливі квіти, варто подумати. Навіть митрополіт Філарет закликав відмовитися від штучних квітів через забруднення навколишнього середовища.

Цього року Радуницю святкують на початку травня, тому пропонуємо вже зараз подумати про справжні живі квіти. Природна альтернатива пластиковим рослинам: барвінок, заяча капуста або очисток, сукуленти, багаторічна гвоздика, низькорослі чорнобривці.