Дослідження, яке провели в квітні, в загальних рисах підтвердило чинне розуміння поширення радіації в лісі Чорнобиля, але набагато докладніше, ніж було відомо раніше.

Про це повідомляє BBC.

Вчені Британського Національного центру ядерної робототехніки (NCHR) за допомогою безпілотників досліджували Рудий ліс в Чорнобильській зоні відчуження, який є одним з найбільш забруднених радіацією місць на Землі.

Рудий ліс розташований всього в 500 метрах від ЧАЕС. Ця місцевість сильно постраждала через викиди після вибуху і пожежі на четвертому блоці ЧАЕС в 1986 році. Деякі дерева стали помаранчевими.

Чорнобиль і Чорнобильська зона стала одним з перших проектів дослідження. Дронь, обладнані спеціальними датчиками, дали актуальну інформацію про місця з найбільшим забрудненням. Система картографування забруднення радіацією Чорнобиля за допомогою дронів дозволяє вченим досліджувати забруднені місця з безпечної відстані.

Певні райони досі абсолютно недоступні людині.

Спочатку для створення загальної карти радіоактивного забруднення використовували безпілотники з фіксованим крилом, які пролетіли над верхівками дерев на швидкості 65 км / год відповідно до координатної сітки.

Після цього в місцях, які зацікавили вчених, застосували вертолітні безпілотники. За рахунок датчиків ці дрони можуть отримувати високоточну інформацію в 3D.

Дрони також виявили кілька несподіваних «гарячих точок» – місць з високою концентрацією радіоактивних речовин.

Команда NCNR планує повернутися в Україну в найближчі місяці для обстеження додаткових територій в зоні відчуження площею 2 600 км². Це може мати велике значення, оскільки в минулому році зону відвідали близько 63 тисяч туристів. Нові дослідження дозволять встановити безпечні зони для туризму та промисловості – адже в Чорнобилі зараз будують сонячні електростанції.