Вперше в історії за списками польських партій на виборах до Європейського парламенту балотуються мігранти з України, пише “Європейська правда”.

Двоє з них представляють націоналістичну “Конфедерацію незалежної Польщі”. Це  уродженка Донецька Лілія Мошечкова відома тим, що збирала допомогу для окупованих районів Донецької та Луганської областей. В українській громаді Польщі задавалися питанням, призначалася ця допомога мирним жителям або проросійських бойовиків. Мошечкова часто вживала фразу про “громадянську війну”, говорячи про події в Україні, і відвідувала окупований Крим в порушення українського законодавства.

Від крайніх правих балотується також Володимир Осадчий, який називає себе вихідцем із Західної України. Подробиці його біографії до 2014 року невідомі. Після окупації Криму Осадчий, як і Мошечкова, співпрацював з афілійованими з РФ установами і виступав в прокремлівських ЗМІ. Також він був співавтором “української” частини прийнятої в 2018 році скандальної поправки в закон про Інститут національної пам’яті Польщі, яка в січні 2019 року була визнана неконституційною.

Від лівої партії “Весна” в Європарламент балотується Оксана Литвиненко. Уродженка Луганська – одна з найвідоміших захисниць прав жінок в Торуні, виступає з антиклерикальних позицій. Вона публічно висловлювалася про неприпустимість дискримінації і цькування української меншини в Польщі.

У списки цієї ж політичної сили потрапила екс-одеситка, правозахисниця Лілія Твардош. За професією вона нотаріус, живе в Кракові більше 20 років.

Вибори до Європарламенту пройдуть з 23-го по 26 травня.