Україна посідає четверте місце в світі за обсягами валового виробництва картоплі. Київщина лідер серед областей.

У в зв’язку з чим на український ринок приходить все більше інвесторів, які вкладають у сільськогосподарську галузь. Так Китай готовий інвестувати в виробництво українського крохмалю. Зокрема китайський бізнес визнає, що український крохмаль за своїми якісними показниками повністю задовольняє ринок КНР – китайці висловили готовність інвестувати в промислове виробництво крохмалю в Україні, пише – delo.ua

“Введення нових потужностей дозволить вітчизняним виробникам картоплі диверсифікувати виробництво за рахунок вирощування різних видів данногй продукції, в тому числі, для переробки на крохмаль, а виробникам картопляного крохмалю – освоювати нові ринки збуту”, – зазначив заступник міністра аграрної політики і продовольства України Віктор Шеремета під час зустрічі з делегацією КНР.

Україна зараз посідає четверте місце в світі за обсягами валового виробництва картоплі, щорічно виробляючи більше 20 млн тонн, на долю Київської області приходиться до чверті з даної кількості. Однак виробництво картопляного крохмалю в Україні повністю не забезпечує навіть внутрішній ринок, а динаміка експорту такої продукції має ситуативний характер.  До 2000 року в Україні працювало 17 профільних підприємств з виробництва картопляного крохмалю, а зараз таких залишилося чотири, однак їх потужності постійно збільшуються.