17 травня, під час позачергового засідання двадцять сьомої сесії Київської обласної ради було усунено від виконання обов’язків голову Київоблради Ганну Старикову та її першого заступника Володимира Майбоженка.

Попри те, що Ганна Старикова усіляко намагалася заборонити зібрання депутатів, навіть ключі не дала від сесійної зали, сесія таки відбулася. Пройшла вона у 700 кімнаті. Хоч працювати довелося в незвичних умовах і дещо дискомфортних, усі 52 депутати із 84 існуючих, провели роботу злагоджено і розглянули  усі заплановані питання.

А головне Київщина тепер з бюджетом і соціально-економічні програми врешті запрацюють.

За словами очільника Київщини Олександра Терещука, «прийнятий проект бюджету створювався не в кабінетах, а в спілкуванні та координації з жителями області».

Кошти цьогорічного бюджету розподілені саме у відповідності до звернень громадян. Основний принцип спрямування фінансів у 2019 році – розвиток інфраструктури області, будівництво навчальних закладів та фінансування програм соціального захисту.

Також в ході засідання депутати Київської обласної ради та присутні представники громадськості заслухали звіт голови Київської облдержадміністрації про соціально-економічний розвиток Київської області в 2018 році.

Ця сесія стала унікальною  тому, що депутати прийняли рішення змінити керівний склад обласної ради. Фактично одноголосно вони проголосували за зняття з посад голови Київоблради Ганни Старикової (51 – за, 1-проти) та її першого заступника Володимира Майбоженка (52 – за).

Варто зазначити, що на сесії були присутні депутати майже усіх фракцій ради, за виключенням БЮТ та Укроп.

Так само жваво депутати пропонували кандидатури нових очільників. Зокрема, новим головою було обрано одноголосно Миколу Стариченка, колишнього заступника голови облради, представника Радикальної партії.

Новообраний голова подякував Ганні Стариковій за виконану роботу, попри  всі мінуси які були. Також він висловив подяку усім, хто підтримав його та пообіцяв працювати на благо громади Київщини.

Микола Стариченко склав повноваження заступника голови Київської обласної ради у зв’язку з обранням на посаду.

Його першим заступником стала Тетяна Семенова, депутат із фракції “Солідарність”. За неї проголосувало 49 депутатів. Семенова стане до роботи після звільнення з посади голови Макарівської РДА.

На посаду заступника голови облради було обрано Ярослава Добрянського, депутата від партії “Наш край”. Він має значний досвід роботи в органах влади, адже встиг попрацювати головою Згурівської, Макарівської, Києво-Святошинської та Бориспілької райдержадміністрацій.

Усі новообрані за себе не голосували через конфлікт інтересів.