Освітній курс допоможе розібратися у найбільш детальному та амбітному документі, який ЄС коли-небудь підписував з третьою країною, а саме: що таке Угода про асоціацію, які зобов’язання взяли на себе Україна та Європейський Союз, як Угода працює та впливає на зміни в Україні, і хто її виконує? Спецпроект розробив проект ЄС «Громадська синергія» у співпраці з освітнім порталом EdEra за фінансової підтримки Європейського Союзу та міжнародного фонду «Відродження» – повідомляє Фундація “Чинність закону”

Навчальний курс складається з 24 лекцій та 5 інтерв’ю від українських експертів в сфері європейської політики і права, учасників переговорної команди на етапі укладання Угоди і посадовців, які відповідають за її виконання сьогодні. Вони доступно пояснюють складні речі з практичного досвіду.

Перший блок курсу «Що таке Угода про асоціацію з ЄС?» вже доступний для навчання на освітньому порталі EdEra. Інші блоки відкриватимуться поступово до середини червня. Якщо ви бажаєте отримувати сповіщення про відкриття нових блоків – це можна зробити завдяки підписці на веб-сторінці спецпроекту.

Теми навчального онлайн-спецпроекту:

  • Що таке Угода про асоціацію з ЄС?

Експерт: Роман Петров, д.ю.н., професор, завідувач кафедри міжнародного і європейського права НаУКМА, керівник кафедри ім. Жана Моне з права ЄС

  • Європейські стандарти для побудови України

Експерт: Роберт Хорольський, експерт з права ЄС, радник юридичної фірми «ОМП»

  • Хто виконує Угоду про асоціацію?

Експерт: Світлана Куликова, колишній директор департаменту з питань європейської інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України

  • Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі

Експерт: Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

  • Державні закупівлі. ProZorro

Експерт: Олександра Бетлій, провідний науковий співробітник/координатор проектів, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

  • Конкуренція на ринку та державна допомога

Експерт: Ксенія Смирнова, д.ю.н., доцент кафедри порівняльного і європейського права КНУ ім. Тараса Шевченка, експерт проектів ЄС з європейського права та Угоди про асоціацію

  • Сільське господарство

Експерт: Наталія Горін, к.е.н., доцент кафедри міжнародних економічних відносин ЛНУ ім. Івана Франка

  • Охорона довкілля

Експерт: Наталія Андрусевич, голова правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля».

До кожного навчального блоку розроблені спеціальні конспекти і тести, які допоможуть слухачам краще засвоїти отримані знання.

Для кого? Навчальний онлайн-спецпроект буде корисним для всіх громадських організацій та експертів, держслужбовців та вищих навчальних закладів, які працюють над виконання Угоди про асоціацію, проводять інформаційно-просвітницькі кампанії, пишуть про європейську інтеграцію у ЗМІ або організовують тренінги.

Довідкова інформація:

Проект «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах за допомогою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (УС ПГС) та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП)» фінансується Європейським Союзом, співфінансується та виконується Міжнародним фондом «Відродження». Проект надає Платформам організаційну, фінансову, комунікаційну, методологічну та іншу підтримку, аби посилити участь громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні. Термін реалізації проекту – 2016-2019 роки.