Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського провела спостереження за забрудненням атмосферного повітря на 16 постах Києва і визначила найбільш забруднені місця.  Про це повідомляє прес-служба обсерваторії.

У квітні найбільш забрудненими були Деміївська площа, а також площа і проспект Перемоги (біля станції метро “Святошин”).

Високим рівнем забруднення характеризувалися райони вулиць Каунаській, Семена Скляренка, Бассарабской площі, вулиць Академіка Стражеска, Олександра Довженка (біля станції метро “Шулявська”), Оболонського проспекту та бульвару Лесі Українки.

Підвищений рівень забруднення повітря фіксувався на Гідропарку (біля моста метро і автомагістралі), а також вулицях Інженер Бородіна (район ДВРЗ) і Попудренка.

Низьке забруднення повітря зафіксували на проспекті Науки, поруч з метеоплощадка обсерваторії Срезневського.

У порівнянні з березнем 2019 року, рівень забруднення повітря в Києві трохи підвищився за рахунок невеликого збільшення вмісту діоксиду та оксиду азоту та фенолу.

Однак у порівнянні з квітнем 2018 го, загальний рівень забруднення атмосферного повітря знизився. Зокрема, фахівці відзначають значне зниження вмісту формальдегіду, і деяке зниження оксиду вуглецю, хлористого і фтористого водню.

При цьому в повітрі зафіксовано значне зростання вмісту діоксиду сірки.

У квітні цього року в цілому по місту рівень забруднення атмосферного повітря характеризувався як високий. Однак в різних точках Києва рівень забруднення відрізнявся: на десяти постах був високий рівень, на трьох – підвищений, на одному – низький.

Для визначення забрудненості повітря в столиці за місяць було відібрано і проаналізовано 6670 проб. Визначалися 20 забруднюючих домішок, з них основні – зважені речовини, діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту та оксид азоту. З специфічних домішок визначалися сірководень, фенол, фтористий водень, хлористий водень, аміак, формальдегід, розчинні сульфати, 8 важких металів (кадмій, залізо, марганець, мідь, нікель, свинець, хром, цинк). Їх склад визначався в залежності від викидів шкідливих речовин в атмосферу від підприємств, розташованих в зоні поста спостережень.

Рівень забруднення повітря визначали шляхом порівняння з відповідними гранично допустимими концентраціями речовин в повітрі населених місць.

Київська область

У Київській області спостереження за станом забруднення атмосферного повітря проводилися на двох постах міста Біла Церква та на одному посту в містах Бровари, Обухів і Українка.

В атмосфері визначався зміст чотирьох основних домішок – завислих речовин, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду азоту та специфічних – 8 важких металів.

У квітні 2019 року в обсерваторії проаналізували 600 проб повітря, відібраних в місті Біла Церква, і по 300 проб – в містах Бровари, Обухів і Українка.

Загальний рівень забруднення повітря в містах Біла Церква, Бровари та Обухів оцінювався, як низький.

У порівнянні з квітнем 2018 го, в місті Біла Церква підвищився середньомісячне вміст діоксиду азоту, але зміст інших забруднюючих домішок в атмосферному повітрі міст області майже не змінилося.

У місті Українка в березні-квітні цього року зріс рівень забруднення повітря за рахунок підвищення вмісту оксиду вуглецю. Зокрема, було відзначено чотири випадки високого забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю, які зафіксували 24-25 квітня.