Минулої суботи в Ірпені по вулиці Гостомельське Шосе урочисто відкрили Сквер Героїв Небесної Сотні імені Володимира Марцішевського.

Під спів Національного Гімну підняли на флагштоках синьо-жовтий та червоно-чорний прапори мати Героя – Ірина Марцішевська та депутат облради Ігор Домбровський, пише http://zora-irpin.info

У своєму виступі Ігор Домбровський розповів історію цього скверу, який відстояла Громада від забудови. Непримиренна позиція представників громадськості цього мікрорайону та кілька парканопадів унеможливили будівництво на цій ділянці. Замість спиляних забудовниками сосон люди посадили й вирощують нові дерева.

Депутат Ірпіньради Лаврентій Кухалейшвілі, один з тих, хто найзатятіше  боронили від забудовників цей сквер, розповів про Володимира Марцішевського, пригадуючи, як ще далекого 2012 року він входив до Громадської  ради, коли ще започатковувався громадський рух захисту зелених зон Ірпеня. Хоч, Володимира Марцішевського вже 5 років немає з нами, але справа його живе. Свідченням чого є відкриття Скверу, названого його іменем.

На необхідності збереження природи для наступних поколінь наголошував у своєму виступі відомий громадський діяч Олексій Зіневич, який профінансував пам’ятник Героям Небесної Сотні (кошти на п’єдестал і встановлення зібрали інші представники Громади) та друк банерів із зображенням Володимира Марцішевського.

Директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський розповів про походження та традиції святкування Дня Героїв, який традиційно відзначають українці наприкінці травня.

До уваги читачів фотомиттєвості відкриття Сквер Героїв Небесної Сот