Про зухвале пограбування за добу аж трьох церков на Київщині вже повідомила поліція  області. Крадіжки сталися в різних районах регіону, але всюди помітні спільні ознаки. Про це повідомляє поліція на сторінці у Фейсбук. Одна з них те, що головною здобиччю викрадачів були саме старовинні ікони, і, вочевидь, серед грабіжників були фахівці, які знали, або чітко вказували, які саме образи потрібно вибрати серед багатьох у храмах.

Одним з тих, хто зателефонував поліції, є священик зі Свято-Успенської церкви в селі П’ятигори Тетіївського району. Він повідомив, що вночі з храму викрали ікону Божої Матері. Її вартість зараз встановлюють.

У селищі Калита Броварського району з місцевої церкви викрали, окрім срібних хрестиків і грошових пожертв, старовинні ікони, які датовані 17-м та початком 19-ого століть. З однієї з церков Вишгорода зникло п’ять ікон, серед яких дві раритетні –  кінець ХІХ – початок ХХ століть.

Окрім того, всі три крадіжки мають ще одну спільну ознаку: зловмисники потрапили до храмів зламавши замки.

Зараз поліція проводить слідчі дії, щоб встановити та затримати осіб, які причетні до злочину.

Про крадіжки церковних ікон, до речі, повідомляє не тільки поліція, а й релігійні організації. Вони зазначають, що метою злодіїв є саме раритетні ікони. На сайті Бориспільської єпархії повідомляється: «У ніч із 23 на 24 травня 2019 року відбулося проникнення у храм на честь святого благовірного князя Олександра Невського села Ярешки. Невідомі зрізали замки, зайшли до церкви, де зняли зі стін 2 ікони. Для перевірки на цінність кіот одного із образів розбили. Пересвідчившись, що ікони не мають жодної, окрім духовної, цінності, зловмисники залишили їх у храмі, не завдавши ніякої шкоди іншому церковному начинню.

В ніч з 24 на 25 травня невідомі розбили вікно та спиляли ґрати вікна у пономарці храму Різдва Іоанна Предтечі сусіднього села Лехнівки. Проте через певні причини зловмисникам не вдалося проникнути до храму. Обидва випадки зафіксовані в поліції».

На сайті також закликають всіх парафіях повідомляти про підозрілих осіб.