Минулого тижня в Узинській територіальній громаді пройшла акція громадського протесту з приводу забруднення довкілля місцевими підприємствами. Жителі висловили своє обурення небезпечним екологічним станом на території об’єднаної територіальної громади.

Під головуванням голови Київської облдержадміністрації Олександра Терещука оперативно відбулось засідання робочої групи щодо екологічних проблем в Узинській ОТГ. Участь в засіданні взяли представники всіх відповідних структур, контролюючих органів і громадськості.

Стаціонарний пост екологічного моніторингу довкілля тривалий час фіксує перевищення рівня шкідливих речовин в повітрі на території Узинської ОТГ. Аналогічні показники зафіксувала також пересувна лабораторія департаменту екології та природних ресурсів КОДА, яка побувала в Узинській ОТГ і зробила відповідні заміри.

Очільник облдержадміністрації Олександр Терещук направив кілька звернень до Кабінету Міністрів з проханням надати дозвіл на проведення низки необхідних експертиз на підприємствах Узинської ОТГ. Зокрема екологічні перевірки планується провести на Узинському цукровому комбінаті, Антонівському м’ясокомбінаті, товаристві «Узин-Агроінвест», Агрофірмі Узинській, товаристві «Візит» та комунальному підприємстві управління житлово-комунального господарства.