Товариство «Укрстарч» – український крохмаль (Ukrainian starch) працюватиме на території колишнього Яготинського цукрового заводу «Спецтехніка». Антимонопольний Комітет України в 2019 році дав дозвіл на придбання  майнового комплексу для розміщення там потужностей нового виробництва. Кукурудзяний крохмаль та додаткові продукти реалізовуватимуть в Україні, а також за кордон.

В перспективі, коли  завод вийде на максимальну потужність, тут планують створити  близько 200 робочих місць. Про це повідомляє Яготинська міська рада

«Вже сьогодні ми прийняли на роботу до нас усіх працівників Яготинського цукрового заводу «Спецтехніка» і підняли їм заробітну плату», – говорить директор підприємства Володимир Салига.

Сьогодні  Яготинський цукровий завод є, мабуть, єдиним серед усіх колишніх заводів, де повністю збережено технічну базу. До того ж, тут зберегли й сполучення з залізницею, що значно спростить  відвантаження готової продукції  на територію України та її експорт.

Ще в цьому році планується почати реконструкцію цукрового заводу та запустити лінію з приймання та зберігання зерна кукурудзи. В наступному – монтаж, налагоджування та запуск технологічної лінії з виробництва кукурудзяного крохмалю. Варто зазначити, що Україна зараз є одним з лідерів з експорту зерна кукурудзи (22 млн. тонн). Але, нажаль, зерно продають, як сировину. Таким чином, держава і бізнес втрачають значні кошти. Варто лише переробити кукурудзу на крохмаль  і ціна продукту зростає в 4 рази.

«Щороку майже весь урожай  кукурудзи, вирощений на Україні, перевозиться в порти та експортується за кордон, на підприємства, що виробляють той же крохмаль, який  Україна могла би виробляти у себе вдома. І вже  готова продукція з українського урожаю завозиться в Україну, але за іншими цінами. Наша мета – аби з зерна, яке вирощеного тут, на нашій землі, виготовлялась українська продукція – розповідає Володимир Салига. – Ми прагнемо, аби на українському ринку була продукція  українського виробника. А у світі з повагою ставилися до продукції made in Ukraine».

Також відомо, що підприємство проходитиме всі етапи перевірок та сертифікацій виробництва на предмет відповідності сертифікатам якості ISO, тож буде максимально екологічно безпечним.