Український скаутський рух – Пласт – визнано на законодавчому рівні

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила Закон «Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України». За це рішення проголосували 228 народних депутатів практично з усіх фракцій.

Авторами законопроекту 10184 стали 62 депутати.

Пластуни – це середовище людей, які вміють мріяти і втілювати свої мрії в суспільно корисних проектах, а також мають можливість реалізувати себе в команді однодумців.

Державне визнання і підтримка Пласту дозволить більш динамічно розвивати організацію як в Україні, так і світі, формувати десятки і сотні тисяч ціннісно-орієнтованих українських громадян-патріотів, покращувати соціально-економічне становище в Україні завдяки різнобічній підготовці пластунів, адже кожен юнак і юначка, підготовлений у Пласті, ще до досягнення 18-ліття володіє набором знань, що дозволяють управляти відділом чи департаментом, планувати і реалізовувати ефективні рішення тощо.

А головне – прийняття Закону України «Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України» дозволить законодавчо внормувати практики підтримки Пласту з державного бюджету України та бюджетів органів місцевого самоврядування.

Так, нині органи місцевого самоврядування – за власною ініціативою – розробляють і приймають програми підтримки та розвитку Пласту, пластового (скаутського) руху, як на обласному рівні (Івано-Франківська та Вінницька область), так і на рівні районів (Рівненська область) та міст (Львів), створюють відповідні комунальні підприємства (Київська, Івано-Франківська, Тернопільська обласні ради; Рівненська районна, Тернопільська та Івано-Франківська міськради).

Довідка «НД»:

Пласт є найбільшою українською молодіжною організацією в світі, включаючи осередки української діаспори. Сьогодні пластові осередки діють у понад 20 країнах і на всіх континентах – в Європі (майже половина країн ЄС), Північній і Південній Америці (близько половина штатів США і провінцій Канади, Арґентині), Африці (ПАР, Кенія), Азії (Китай, Туреччина) та Австралії.