Сьогодні, 26 червня, Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконним обігом.

Повідомляє Департамент охорони здоров”я Київської ОДА.

Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг налічує вже майже 100 років

У лютому 1909 року Шанхайська опіумна комісія, участь у роботі якої взяли 13 країн, у тому числі Росія, намагалася знайти шляхи обмеження ввезення наркотиків з азіатських країн. І сьогодні, через майже століття, ми далекі від вирішення проблеми.

Рішення прийнято 7 грудня 1987 (A/RES/42/112) на основі рекомендації Міжнародної конференції з боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом 1987 року, яка 26 червня ухвалила Всеохоплюючий план майбутньої діяльності по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами.

Наркоманія – це залежність людини від постійного прийому певних психотропних наркотичних речовин як рослинного походження, так і синтетичних.

Особливо проблема наркоманії в Україні стосується молоді. Як свідчить статистика, в країні йде невпинний процес поширення наркоманії серед неповнолітніх. Наркоманія в Україні збільшується на 8% за рік – тенденція, одна з найвищих у світі. 70% наркоманів – молодь до 25 років. Якщо врахувати «поправочний» коефіцієнт Всесвітньої організації охорони здоров’я, то прихована кількість споживачів наркотиків в 10-15 разів більша від зареєстрованої. За даними Міністерства охорони здоров’я України, кожен п’ятий підліток у віці 14 років вже спробував наркотики. Переважна кількість наркозалежних – це молоді люди у віці до 24 років, які, по суті, є генофондом нації.

Сьогодні досить легко дістати наркотики на дискотеці, у барі, на вулиці у торговців наркотиками, наркотичні речовини продають через мобільні додатки та інтернет сайти. І найстрашніше, що у зоні ризику – школярі, які активно користуються смартфонами.

З кожним днем збільшується частка неповнолітніх і підлітків, які споживають наркотики, збільшується і число жінок, звиклих до цієї страшної залежності. Суспільство дуже стурбоване проблемою наркоманії. Якщо 3-4 роки тому середній вік юних наркоманів становив 16-17 років, то на сьогодні цей показник знизився до 13-14 років. За статистичними показниками за останні десять-дванадцять років збільшилося в сім разів число жінок, які вживають наркотичні та психотропні препарати.

Підлітку може завдати шкоди будь-який наркотик. Усі речовини, офіційно занесені в список наркотичних препаратів, заборонених до вживання без рекомендацій лікаря, шкодять здоров’ю і викликають фізичне звикання. У підлітків – найшвидше. Підліткова наркоманія – найнебезпечніша.
Шановні батьки, будьте уважними!
Основні симптоми вживання наркотиків підлітками:

– блідість шкіри або її нездорове почервоніння;
– розширення або звуження зіниць;
– почервонілі очі і каламутний погляд;
– уповільнена мова і порушення координації рухів;
– порушення сну (занадто тривалий або безсоння).

Лікувати наркозалежність дуже важко. Нелегко проводити й її профілактику. Варто завжди пам’ятати, що ніхто з померлих наркозалежних людей не збирався продовжувати прийом наркотиків. Всі хотіли лише спробувати, задовольнити свою цікавість. Але у них кінець, як правило, трагічний: загублена людська доля, та й власне життя!

Юнаки та дівчата, знайте! Лише факт одноразового прийому наркотику або вдихання летких токсичних речовин може стати причиною вашої загибелі. Навіть одноразовий прийом наркотиків формує дуже тяжке захворювання і збільшує ризик зараження невиліковною хворобою – СНІДом.

Хвилини дурману не варті вашого життя!