В Студениках відкрили найбільшу в Україні покрівельну сонячну електростанцію потужністю 12,4 МВт. Про це пише інформаційний портал “Моя Київщина”.

Повідомляється, що ця електростанція дозволить забезпечити електроенергією 150 тисяч домогосподарств області. В рік станція буде поставляти близько 15 млн кВт/год.

Студениківська СЕС побудована на дахах будівель норкової ферми “Пелском”. За оцінками експертів, завдяки роботі нової сонячної електростанції, викиди CO2 в атмосферу скоротяться на 15 тисяч тонн на рік.

“Таких масштабних проектів немає навіть в Європі. Наші фахівці провели всі необхідні дослідження і прийшли до висновку, що на дахах будівель на фермі можуть розміщуватися сонячні батареї, які додатково захищають тварин від високих температур, тим самим покращуючи добробут норки на фермі. Так ми по-европейськи поєднали фермерство із зеленою енергетикою”, – розповів директор ферми Олександр Климець.

“Пелском” – одна з двох норкових ферм, що пройшла сертифікацію WelFur.

Довідково:

WelFur – програма оцінки добробуту тварин третьою стороною, яка визначає більш серйозні вимоги, ніж передбачені законодавством ЄС, а Європейська комісія в січні 2019 року визнала її застосування інструментом саморегулювання.

Під час сертифікації вивчаються 12 параметрів, в тому числі параметри здоров’я тварин, їх поведінки, житлової системи, харчування, позитивних і негативних емоцій, взаємин між людьми і тваринами, способів управління звіроферми.