Прокуратурі Київської області вдалось повернути державі землі водного фонду вартістю понад 188 мільйонів гривень на території Козинської селищної ради. Про це повідомляє «Погляд».

Встановлено, що у 2002 році юридична особа на підставі договору купівлі-продажу оформила державний акт на право власності на землю площею понад 4 га для будівництва і обслуговування будинку, господарських будівель і споруд у селищі Козин Обухівського району. Проте встановлено, що договір купівлі-продажу зазначеної земельної ділянки у 2002 році не укладався та нотаріально не посвідчувався, тому державний акт на право власності на землю отримано без достатніх підстав. У подальшому, земельну ділянку відчужено на користь іншої юридичної особи.

Прокуратура з’ясувала, що зазначена земля є складовою частиною Канівського водосховища, і повністю накладається на землі водного фонду. Враховуючи те, що  земельна ділянка незаконно вибула із державної власності прокуратурою Київської області до господарського суду Київської області пред’явлено позов про її витребування. Суд погодився з позицією прокуратури та визнав протиправність вибуття земель водного фонду з власності держави та постановив повернути землю законному власнику.