Виплати перерахують декільком категоріям пенсіонерів. Цей перерахунок пов’язаний з підвищенням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних.

З 1 липня, згідно із Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік», розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, буде підвищено з 1497 до 1564 гривень. У зв’язку з цим і  Пенсійний фонд України проведе черговий перерахунок пенсій.

Перерахунку підлягатимуть, зокрема:

–мінімальні та максимальні розміри пенсій;

–доплата за понад нормативний стаж, передбачена статтею 28 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (але окрім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування));

–надбавка до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

–підвищення відповідно до Законів «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;

–щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;

–мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

–державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

Також буде переглянута надбавка на утриманців відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Така надбавка на утриманців складе 782 грн (50 %)

Буде переглянута й надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з 185,30 грн. до 193,60 грн. Така надбавка визначена на рівні 10 % від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, що з 01.07.2017 р. складе 1936 грн.

Перерахунок пенсій з 01.07.2019 р. органами Пенсійного фонду України буде проведений автоматично. Розмір підвищення пенсії кожній особі визначатиметься індивідуально. Інформацію щодо механізму проведення перерахунку пенсій люди зможуть отримати в органах Фонду за місцем перебування на обліку.