Київ має намір поступово відходити від технології захоронення сміття, як від застарілої та екологічно небезпечної методи.

Наразі в столиці розробляють проект будівництва сміттєпереробного комплексу, що матиме загальну потужність 700 тис. тонн в рік, і включатиме етап сортування. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«У жовтні 2017 року була ухвалена Національна стратегія поводження із відходами, а у лютому 2019 року – Національний план. Оновлена законодавча база працює лише кілька місяців. Тим не менше, місто Київ готує власний регіональний план управління відходами для Києва. Це комплексний документ, що погоджується з Мінрегіоном та Мінприроди», – зазначив Петро Пантелеєв.

Повідомляється, що у столиці вже відібрані потенційні земельні ділянки для розміщення заводу і розпочато проектування. Проте термінів реалізації плану та місце, де побудують завод, міська влада не повідомляє. Хоча відомо, що особливу увагу в КМДА звернули на полігон твердих побутових відходів № 5 поблизу села Підгірці Обухівського району. Той же Петро Пантелеєв зазначив, що в цьому році планується інвестувати в реконструкцію полігону 200 млн грн., аби перетворити його в більш-менш безпечний об’єкт. Тож можна припустити, що саме тут буде збудований майбутній сміттєпереробний комплекс.

Проте це не єдиний варіант. У 2017 році на Рrozorro було оголошено тендер на будівництво сміттєпереробного заводу з енергетичним комплексом, що використовує альтернативні види палива в місті Українка. Також варто згадати, що минулого літа з’явилася інформація про те, що інвестори із США хочуть збудувати сміттєпереробний завод в Бориспільському районі. Точно не будуть будувати такий завод на Троєщині. Про це запевнили в КМДА.