Святкування цього дня припадає на 50 день після Великодня. Трійця завжди припадає на неділю.

День Святої Трійці, П’ятдесятниця, День Зіслання Святого Духа, Зелена неділя (— одне з головних християнських свят, яке у православ’ї входить до числа дванадесятих свят, а в Католицькій церкві має найвищий статус торжества.

Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином це свято нагадує про св. Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.

Напередодні свята віруючі прикрашають свої будинки зеленню: лепехою, любистком, м’ятою, полином, чебрецем та свіжими паростками берези. Трійця відзначається три дні: неділя, понеділок та вівторок. Завтра, 17 червня, віряни відзначають день Святого Духа. Третій день називається Богодухів день.

Сьогодні у православних храмах виконується одна з найбільш урочистих і красивих служб в році. Загалом впродовж трьох днів у церквах читають молебні та поминають померлих рідних. Також прийнято ходити в гості та вітати близьких із святом. У ці дні також рекомендують очистити думки від всього грішного.

За матеріалами ЗМІ