Незабаром у Бородянському районі може з’явитись ще одна об’єднана територіальна громада – Микулицька.

Про це повідомляє Столичний регіон.

Створення Микулицької ОТГ йде до свого завершення – схвалений громадами проект рішення вже подано до Київської обласної державної адміністрації для надання висновку щодо відповідності Конституції та законам України. Наступним кроком має стати  розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації.

Для того, щоб план розвитку Микулицької ОТГ був дієвим та реалістичним, буде проведено аудит ресурсів громади, який офіційно покаже сильні та слабкі сторони. Також будуть взяті до уваги напрацювання та проблеми у вже створених об’єднаних територіальних громадах, при цьому без сліпого копіювання практик, а з розумінням специфіки майбутньої ОТГ.

Для покращення логістики в межах майбутньої ОТГ, планується добудувати ділянку дороги (усього 6 км), що найкоротшим та зручним чином з’єднає Клавдієво-Тарасове, Микуличі та Немішаєве. Зараз це ґрунтова дорога через поле. З фінансової та технічної сторони доцільним буде створення внутрішнього маршруту, який може бути безкоштовним для жителів ОТГ і, будучи привабливим для жителів інших громад, зможе приносити кошти.

Особлива увага приділятиметься безпеці у громаді. Планується продовжити співпрацю з Національною поліцією, яка уже скоро розмістить дільничний пункт у колишньому поштовому відділенні біля Агротехнічного коледжу в Немішаєвому, а також створення муніципальної поліції та при потребі громадських чергових, удосконалення роботи камер спостереження. Можливо, продовжуватиметься співпраця і з охоронною фірмою «Атлант».

Для розвитку благоустрою та житлово-комунального господарства майбутньої ОТГ планується залишити для обслуговування ЖКГ водопостачання та водовідведення, а благоустрій передати окремому комунальному підприємству з відповідними підрозділами, яке буде замовляти необхідні послуги та контролюватиме їх належне надання.

У селі Микуличі діятиме Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), де можна буде швидко оформити більшість необхідних документів та довідок. Оформленням документів займатимуться старости на місцях, що зробить надання адміністративних послуг населенню громади максимально зручним.

Також планується рівномірно забезпечити культурний розвиток населених пунктів майбутньої ОТГ. У Микуличах буде побудовано будинок культури та розвиватиметься та добудовуватиметься інфраструктура у Немішаєвому та Клавдієво-Тарасовому. Збережеться мережа бібліотек (після створення ЦНАПУ та добудови культурно-освітнього центру в Микуличах, бібліотека переміститься в одне з вивільнених приміщень загальноосвітньої школи).

Новий освітній центр у Микуличах, який зараз добудовується, має стати центром для роботи з молоддю, для розвитку культурного та спортивного напрямків. На сьогодні статус школи ще не вирішено. Можливо вона стане однією з опорних шкіл громади.