Тимофій Девко: “Розріжемо коровай на скибочки і пригостимо усіх присутніх на святі села”

 

16 червня на Зелену неділю у Стовп’ягах (Переяслав-Хмельницький р-н) усією дружною сільською родиною відзначили День села. Як і в попередні сімнадцять років, святкове дійство відбулося на території будинку культури. Аби свято пройшло якнайкраще, його організатори подбали про майстер-класи, виставку робіт умільців народного вжитку, батути і поп-корн для дітей, безпрограшну лотерею, оригінальні фотозони та виїзну торгівлю. А ще учасники свята мали можливість погойдатися на добротній дерев’яній гойдалці, яка з’явилася тут днями завдяки місцевому підприємцю, депутату сільської ради Костянтину Ядченку. Про це пише “вісник Переяславщини”.

 

Ведучими свята були Ілона Рябчун, Олексій Крепель та Євдокія Дубович. Урочиста частина розпочалася із внесення рум’яного короваю на вишитому рушнику. Цей обрядовий хліб, який спекла місцева коровайниця Оксана Дубович, вручили голові Дівичківської ОТГ Тимофію Девку, а згодом розрізали на скибочки і роздали усім присутнім на святі.

 

«Нехай живе наше рідне село Стовп’яги, народжуються і підростають діти, спокійно і захищено почуваються люди похилого віку. Нехай щастя, любов та достаток живуть на кожній його вулиці, у кожному домі, у кожній родині», – у вітальному слові сказав Тимофій Девко.

 

Душевно, тепло та з трепетом у голосі говорила про своє рідне село й староста Стовп’язького старостинського округу Тетяна Тонконог. На правах господарки вона подякувала односельцям за причепурені садиби, зразковий благоустрій вулиць, громадських місць. Згадали й про воїнів АТО, яких на території Стовп’язької сільради проживає 21 чоловік. Палкі вітання лунали й на адресу 13 молодих сімей, які виховують діток першого року життя, та найстарших мешканців села.

Вже стало доброю традицією на святі села вітати випускників дитячого садочка “Журавлик”. 16 діточок, які в цьому році підуть до першого класу, директор підприємтсва “Агро Трейд Груп” Віталій Біленко подарував портфелі та набори ручок, олівців.

За підсумками навчального року нагородили найкращих учнів, їхніх наставників і батьків. Дванадцять учнів отримали грошові винагороди у розмірі 500, 400 і 300 грн.

Вітання та подарунки отримали сімейні пари, які відсвяткували «золоті весілля». Це – подружжя Євгенія та Ніни Любанських, Олександра та Олени Галіків та Андрія і Палагеї Малишків. Цінні подарунки також отримали і подружні пари, які стали на весільний рушник 25 років тому. Серед таких Олександр і Анжела Шолудьки, Валерій і Світлана Бєлякови та Сергій і Наталія Школи. Золотих та срібних ювілярів пригостили шампанським і скандували “Гірко”!.

Нагороду у номінації “Без добрих справ не буде доброго імені” отримала Марина Качан. А подяки за активну участь у благоустрої села вручили Михайлу Яремі та Миколі Бові.

Музичні вітання дарували учасникам свята самодіяльний ансамбль “Берегиня” зі Стовп’яг (керівник Владислав Брик) та художній колектив “Намисто” з обласного дитячого санаторію “Поляна” (керівник Надія Левковська”).

Усіх пригощали гречаною кашею із м’ясом, приготованою польовою кухнею. А за гроші тут можна було смакувати рибною юшкою, шашликами зі свинини і риби та грузинською стравою “чанахи”. Атмосферу свята пожвавили спортивні ігри та веселі конкурси і забави. Завершилися іменини Стовп’яг запальною дискотекою, яка тривала до півночі.