На Київщині майже вдвічі збільшилася популяція вовків, інформує Київоблагроліс.

Цих хижих тварин помітили навіть в районах області, де їх раніше не було, зокрема, в лісах Іванківщини. Навесні в Оливі було зафіксоване збільшення звернень мешканців щодо нападів вовків на свійських тварин.

“Якщо впродовж останнього двадцятиліття в області відстрілювали щорічно в середньому по 10-15 вовків, то в мисливському сезоні 2016-2017 років було добуто 35 тварин. Найбільше вовків живе в лісах Поліського регіону, у минулих сезонах там добували по 12-15 тварин. Цьогоріч же, як стверджують єгері, там налічується ще 46 вовків. У інших районах області також збільшилася їх кількість” – йдеться в повідомленні відомства.

Серед головних причин збільшення популяції вовків на Київщині, в  Київоблагролісі називають збільшення кількості копитних тварин, малосніжні зими (важко було вистежувати вовків), значні пожежі, що трапилися весною та влітку минулого року в Чорнобильській зоні, які могли викликати міграцію цих хижаків.

В Україні чисельність вовка регулюють впродовж року мисливці-вовчатники, але таких спеціалістів з кожним роком стає все менше. Якщо в результаті  прийняття зареєстрованих законопроектів, вовка віднесуть до звичайного мисливського виду, єгерська служба не матиме права його регулювати, а полювання стане можливе лише за спеціальним дозволом і тільки в мисливський сезон, як наслідок ми отримаємо зростання його популяції.

Київоблагроліс попереджає, що нинішня чисельність вовків знаходиться на межі, яку мисливські угіддя області не можуть витримати, а це спонукатиме хижаків шукати собі їжу поблизу осель населених пунктів.