Принаймні так стверджує Народний депутат і кандидат у нардепи по 212 округу (Дарницький район м. Києва) – Віталій Сташук. На відео, яке він виклав на своєму сайті . Нагадаємо, що сьогодні біля Бортницької станції аерації – єдиного в столиці підприємства, до якого стікають всі нечистоти міста – на повні груди не вдихнеш. Понад 1 млн. кубометрів нечистот, які місто щодоби скидає сюди, роблять повітря поблизу станції дуже специфічним. Неприємним. Біля БСА затримується майже 10 тон сміття та 3 тисячі тон сирого осаду щодоби. У Києві така ланка переробки відходів відсутня. Осад та надлишковий активний мул, якого утворюється понад 9 тисяч тон щодоби, відправляють на мулові поля, площа яких сягає 272 га. При чому заповнені вони втричі більше допустимої норми. На полях сьогодні лежить 9 млн. кубів осаду та мулу.

У серпні 2017 року в повному обсязі завершені всі підготовчі роботи на об’єкті реконструкції (Пусковий комплекс 5), що є обов’язком Української сторони.

Наприкінці березня 2018 року, Консультантом 1 завершено роботи по розробці Робочої Документації та підготовці Проекту Тендерної Документації по Проекту для проведення процедури міжнародних відкритих торгів на закупівлю робіт (вибору генеральної підрядної організації).

Сума кредиту на реалізацію проекту, що надає уряд Японії, складає 970 мільйонів доларів.
Кредит надають на 40 років під 0,1% річних із пільговим періодом 10 років на оплату тіла кредиту.
За умовами кредиту, 30% від загальної вартості будівельного контракту мають складати товари та послуги, що постачаються із Японії.