Сумні роздуми у день народження політв’язня…

Сьогодні, 13 липня 1976 року, народився відомий зараз у всьому світі український кінорежисер і сценарист Олег Сенцов. Він народився у Сімферополі та є справжнім патріотом України. Окрім того, Олег Сенцов був активістом, а точніше одним з лідерів та керівників Автомайдану, тоді у буремному 2014 році… Про цей факт у вітчизняних ЗМІ пишуть нечасто.

Під час подій в Криму Олег активно намагався вплинути на ситуацію на малій батьківщині. Він часто їздив до рідного Сімферополя, де організовував мітинги «За єдину країну», а також постачав продукти нашим українським військовим, які були заблоковані «зеленими чоловічками» у Криму.

10 травня 2014 року Сенцова затримали у Сімферополі російські спецслужби. А 25 серпня 2015 його засудили за звинуваченням у «тероризмі» до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

До цього часу детально невідомо, як і чому Олега Сенцова заарештували спецслужби країни – агресора, але багато експертів, аналітиків, соратників нашого політв’язня  мають підстави вважати, що Сенцова, як і Кольченка та ще декількох активістів Євромайдану «здали». Спеціально чи випадково і хто це зробив – ці питання лишаються відкритими.

Сьогодні, колишні активісти «Автомайдану» вже відверто розповідають про ту рокову роль, яку зіграв у долі Олега Сенцова – Олексій Гриценко. Не виключено, що саме у нього вилучили списки та електронне листування українських активістів під час арешту в Криму. При цьому Олексія Гриценка тоді якось занадто швидко відпустили…

Про це говорить наприклад активіст «Автомайдану» – Сергій Строй на відео, яке він виклав у мережу.

Сергій Строй. Канал “Правдолюб”

З огляду на сказане, складається враження, що правду ми дізнаємось тільки після повернення самого Олега із московського заслання…

Довідка «НД». Олег Сенцов – лауреат премії Сахарова за свободу думки Європарламенту та Шевченківської премії. Політичний в’язень Московської федерації.

У червні 2015 року в київському видавництві «Laurus» вийшла книга оповідань Олега Сенцова, написаних ще до його ув’язнення в Криму. До збірки увійшли вісім оповідань:  «Автобиография», «Собака», «Детство», «Больничка», «Школа», «Завещание», «Бабушка», «Макары». Ініціаторами видання книги стали режисер Олесь Санін та продюсер Анна Паленчук. Родина Сенцова отримає половину прибутку від продажу книги.