Правовий нігілізм в Україні, здається вже досягнув історичного максимуму. Мало того, що українське законодавство часто-густо просто не виконуються, так ще й окремі персони місцевого самоврядування його відверто порушують відчуваючи повну безкарність на тлі послаблення антикорупційних органів, які відверто зайняті боротьбою один з одним. Рівність у дотриманні закону – це фундамент держави.

І якщо елементарні юридичні норми ігноруються навіть дрібними чиновниками, це призводить до хаосу у всій системі державного управління. Ця чиновна безкарність особливо помітна у маленьких містечках, райцентрах, селах. Там через  безкарність місцевих «держиморд» легко блокується процес життєдіяльності громади.  Яскравий тому приклад – місто Українка, яке розташоване усього за пару десятків кілометрів від столиці. Його жителі стали, буквально, заручниками безвідповідальності місцевої влади. В Українці вже два роки немає міського голови, перевибори не призначаються, процес створення ОТГ загальмований, а  секретар міської ради всупереч рішенням судів і антикорупційних органів, продовжує «сидіти» на посаді в.о. міського голови.  Обрана у листопаді 2018 року секретарем міськради міста Українки Тетяна Кучер, буквально за півроку свого керівництва наробила стільки лиха, скільки попереднє керівництво містом не встигло і за кілька десятиліть! Секретар і водночас виконуюча обов’язки міського голови фігурує у численних корупційних скандалах та звинуваченнях у співпраці з місцевими ділками, які при ній фактично допущені до управління містом.

Діяльність Кучер та її союз з напівкримінальними особами з числа місцевих авторитетів викликає глибоке занепокоєння, як у громади міста, так і у депутатів міської ради. Більше того, так звана очільниця міста ігнорує припис Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), який цей поважний державний орган виніс їй для усунення порушень законодавства. Конкретно – вимог ч. 2 статті 58 Закону України “Про попередження корупції». Мова йде про негайне «дострокового припинення повноважень секретаря Української міської ради без припинення повноважень депутата ради і звільнення від посади».

Проте Тетяна Кучер й по сьогоднішній день продовжує незаконно керувати виконкомом міста, скликати та проводити сесії міськради, підписувати важливі фінансові документи.  А про незаконне підвищення тарифу на воду жителі міста обурюються ще й до тепер. Натомість постійна комісії з питань житлово-комунального господарства, побутового, торгівельного обслуговування та громадського харчування Української міської ради зазначила, що підвищення ціни на водопостачання на 39% – необґрунтоване! І вимагає від комунального підприємства «Українське водопровідно-каналізаційне підприємство» перерахувати їх у відповідності до висновків робочої групи та позиції депутатів.

Суть припису НАЗК полягає в тому, що коли Тетяну Кучер обрали секретарем міськради, то згідно закону вона повинна була протягом 3 днів дати згоду на спецперевірку НАЗК. І як юрист Кучер мала би це знати. Вона ж надала згоду тільки через тиждень, тим самим порушивши закон України «Про запобігання корупції». Крім того, перевірка так і не відбулась у повному обсязі через те, що у Тетяни Кучер не було довідки з психоневрологічного диспансеру (!). Фактично НАЗК встановило, що таким чином, із цих  двох причин, Кучер перевірку не пройшла. А відтак і з’явився припис, в якому чітко вказано, що вона не має права займати посаду секретаря міської ради і повинна звільнитися з посади. Причому для цього голосування депутатів не потрібне, оскільки і саме призначення було незаконним, бо після того як Кучер обрали секретарем міськради, вона своїм власним розпорядженням призначила себе в.о. міського голови (!). Тоді як треба було тут же звільнитися з посади секретаря.

Як не дивно, але Тетяна Кучер після обрання її секретарем міськради, навіть присягу в присутності депутатів, які її обрали, не проголосила. Чим порушила закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Це ще одне яскраве свідчення її, як посадовця. Вона, мабуть, вважає, що закон написаний не для неї.  За твердженнями самої Кучер, приписи НАЗК є «необов’язковими» для виконання.  Натомість згідно українського законодавства, не має жодного значення, яке покарання за проступок чи злочин – факт лишається фактом: правопорушення сталося, воно відповідним чином зафіксоване і компетентні органи повинні реагувати на це!

У відповідь на повне ігнорування закону Тетяною Кучер, і прагнучі навести елементарний порядок у місті, група депутатів міської ради Українки подала позов до суду. Вони хочуть довести грубе порушення секретаркою міськради Тетяною Кучер чинного законодавства України, визнати її бездіяльність (невиконання припису НАЗК) протиправною і визнати її повноваження не дійсними.

Щоб було всім добре зрозуміло, чому Тетяна Кучер не має права бути секретарем і очолювати місто, треба заглибитися у закон.  У зв’язку з її обранням на посаду секретаря Української міськради, відповідно до частини другої статті 57 Закону України «Про запобігання корупції» Тетяна Миколаївна обов’язково мала подати низку документів. Серед них – письмову згоду на проведення спеціальної перевірки НАЗК. При чому, виключно протягом трьох робочих днів з дня обрання! Це серйозні речі насправді, й тут не може бути – не знала, забула тощо. Проте Тетяна Кучер надала цю згоду лише 28 листопада, тобто через тиждень після обрання! Про це свідчить реєстрація в Українській міськраді (№ К303/0/8-18). Проте й після цього запити до відповідних державних органів, уповноважених на проведення спеціальної перевірки, не направили. Ці обставини й встановили службовці НАЗК в ході проведення позапланової перевірки дотримання вимог Закону в Українській міськраді стосовно Кучер, яка проводилась з 8 квітня по 7 травня 2019 року. В результаті спецперевірки 17 травня 2019 року НАЗК видало Тетяні Кучер припис № 1428 про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та інших порушень закону. В приписі чорним по білому написано, що підставами для припису (і відповідно звільнення) стало те, що Кучер не надала у встановлений термін своєї згоди на проведення спецперевірки. Крім того, вона не пройшла цю саму спеціальну перевірку. В тому числі як згадувалось вище, через відсутність довідки з психоневрологічного диспансеру.

У зв’язку з цими порушеннями повноваження секретаря Української міської ради Тетяна Кучер має достроково припинити, і звільнитися із займаної посади відповідно до абзацу шостого частини другої статті 58 Закону, а також абзацу третього частини першої статті 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Також треба зауважити, що припис НАЗК є обов’язковим, і про його  виконання посадова особа повідомляє агентство впродовж 10 робочих днів з дня одержання припису.

Натомість, до цього часу Кучер припис НАЗК не виконала. Більше того, вона продовжує протизаконно обіймати посаду секретаря Української міської ради, а також виконувати повноваження міського голови. Вона далі скликає та проводить засідання виконавчого комітету, сесії міськради, різні наради та підписує  рішення. Тим самим щоденно скоюючі кримінальні правопорушення.

Жителі Українки розгублені і не розуміють, що ж тепер робити? Втім, вони точно хочуть, щоб у їх місті був порядок і лад. Тому можна порадити бути більш активними, реагувати на те, що відбувається і вимагати законних рішень. Натомість секретар міської ради веде світське життя – вона їздить модними курортами і не в чому собі не відмовляє. 

За словами людей, Кучер «дістала» в місті дуже багатьох своїм беззаконням і ставленням до громади. Якщо добре пошукати, то їй треба інкримінувати привласнення владних повноважень, зловживання, розтрати на користь третіх осіб, що завдало збитків громаді. У правоохоронців є інформація, що з більшості робіт, послуг і товарів, які фінансуються за кошти міського бюджету, Кучер та її оточення отримують певну суму«відкату». Є багато питань до діяльності та схем водоканалу. Офіційно він збитковий, але насправді Кучер та її оточення добре мають від його тіньової діяльності. До речі, директора цього комунального підприємства судять за вчинення кримінального правопорушення в Обухівському районному суді. Суд, щоправда, триває вже декілька років. Між іншим, до свого обрання на посаду пані Кучер була його адвокатом.

А про те, як проходять сесії, можна знімати бойовики. Жителі міста вже навіть бояться заходити у сесійну залу, бо на вході чергують молодики спортивної статури, яких Кучер називає «активними жителями міста», які «не дають дестабілізувати роботу секретаря міської ради». Вони відверто залякують і «закривають» роти тим, хто виступає проти свавілля Кучер та її групи підтримки. Згідно закону – це порушення регламенту сесії. Вже не кажучи про сторонніх осіб у залі, які перешкоджають депутатам міськради під час голосування здійснювати волевиявлення. Але Тетяна Кучер і закон – речі не сумісні.

Як зазначив народний депутат України Віктор Романюк, який представляє громаду Українки у парламенті: «місто у полоні криміналу та корумпованої влади».

 Дивитись відео

Отже, аби припинити це грубе беззаконня, група депутатів міської ради подала позов до суду. Незабаром почнеться розгляд адміністративної справи проти Тетяни Кучер в Київському окружному адміністративному суді. Громада міста Українки сподівається, що справедливість та законність буде відновлена. Всі хочуть, щоб у місті настав нарешті порядок і воно розвивалось. Суд має винести остаточне рішення щодо протиправних дій секретаря міськради Українки Тетяни Кучер і примусити її виконати припис НАЗК. Сподіваємось, в усій цій історії дуже скоро буде поставлена жирна крапка. А депутатський корпус міста Українка обере собі нового секретаря, а згодом громада достойного мера.