Портал, на якому кожен може перевірити стан ремонту доріг онлайн, є ініціативою CoST Ukraine разом з Міністерством ініфраструктури та Державного агентства електронного урядування.

Презентація порталу відбулася у Києві вчора, 31 липня, про це повідомили у прес-службі Міністерства інфрастуктури України.

На порталі зібрані дані про ремонти автомобільних доріг державного значення за 2018-2019 роки. Аналітичний модуль дозволяє проводити моніторинг дорожнього ринку, побачити, як відбуваються закупівлі дорожніх робіт, які компанії працюють на ринку, яка середня вартість ремонту, тощо.

Портал може бути цікавим підрядникам, оскільки дозволяє побачити, як відбуваються закупівлі дорожніх робіт та інформацію про конкурентів та громадськості, адже дає можливість здійснювати контроль за ефективністю використання коштів під час впровадження інфраструктурних проєктів.

40% даних порталу щоночі оновлюються з іншого порталу Prozorro, а інша частина оновлюється завдяки роботі Укравтодору і особливо Служб автомобільних доріг, які власноручно вносять інформацію.

За словами Міністра інфраструктури Володимира Омеляна, який був присутній на презентації порталу, оскільки в рамках реформи децентралізації на місця передають значні фінансові ресурси для ремонту доріг, є необхідність незалежного фахового контролю за процесом ремонту доріг. Він також додав, що дані та аналіз CoST є важливими, оскільки є інструментами у вдосконаленні проведення закупівель, покращенні ефективності управління транспортною галуззю загалом.