На сайті Міністерства екології та природних ресурсів України з’явилось повідомлення Боярської лісової дослідної станції, яка планує здійснити планову рубку лісу. Документ очікує на оцінку та пропозиції громадськості.

Згідно із заявою установі дозволено щорічно заготовляти 22,26 тис. м3 ліквідної деревини. Цього року “з розрахунку рубок головного користування виключено 7,10 тис. га (43,9%) вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», в т.ч. 0,71 тис. га (4,4%) стиглих і перестійних насаджень”.

 

Однак активіст та еколог міжнародної громадської організації «Екологія. Право. Людина» Олексій Василюк у заяві Боярської ЛДС знайшов кілька неточностей, які можуть спричинити вирубку заповідних територій.

“Проектом створення НПП “Приірпіння і Чернечий ліс”, схваленим Мінприроди і щодо якого працює робоча група при КОДА, передбачено надання природозаповідного статусу території обсягом 17 тис га, а не 829 га, як вказано в заяві”, – повідомив Василюк.

Він додав, що у заяві також заперечують наявність транскордонного впливу – можливі зміни довкілля, які стосуються не тільки України, а і інших держав. За словами активіста, над майбутнійм національним парком проходять міграційні шляхи птахів, на яких вирубка лісу може вплинути.

Еколог зазначив, що наразі документ знаходиться на стадії зауважень та пропозицій. Таким чином небайдужі українці можуть написати лист до Міністерства екології та природних ресурсів України, де вказати на наявні помилки.

НПП “Приірпіння та Чернечий ліс” – проект групи активістів та екологів щодо створення національного парку шляхом реорганізації Боярської лісової дослідної станції. У 2016 році Міністерство екології та природних ресурсів задовольнило клопотання Національного екологічного центру України щодо погодження створення заповідної території та зобов’язало КОДА створити робочу групу стосовно проекту нацпарку.