В Україні дітей, які не матимуть обов’язкових щеплень, не будуть допускати до навчання в садках та школах. Про це заявили глава Міністерства освіти й науки Лілія Гриневич та виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун під час прес-конференції.

В умовах колективу невакциновані діти можуть поширювати інфекцію іншим дітям,  можуть бути медичні протипоказання. Це також становить загрозу для сімей школярів, а також вчителів та працівників у школах.

“Стаття 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” зазначає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється. Це також підтвердив Верховний Суд України: садочки та школи мають право не допускати невакцинованих дітей до освітніх закладів”.

Постанова Верховного Суду вказує: держава має забезпечити баланс між правом дитини отримати дошкільну освіту і правами інших дітей. Перед школою дитина повинна пройти профілактичний огляд у педіатра чи сімейного лікаря, а також оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина отримала нові щеплення. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту B, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту й хіб-інфекції.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Дітей, які мають протипоказання до щеплення, мусить захищати колективний імунітет. Він формується, коли 95-98% людей в суспільстві вакциновані. В таких умовах інфекція просто не має, де поширюватися. Тому вакцинуючись, ви не лише захищаєте своє здоров’я і здоров’я своєї дитини, а й долучаєтеся до формування колективного імунітету і дбаєте про здоров’я інших людей.

Якщо батьки раніше зробили фальшиві довідки про щеплення, вони можуть безперешкодно та безоплатно вакцинувати дітей. Для цього потрібно просто звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра.

Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України вже нагадували головам обласних та Київської міської державних адміністрацій про необхідність вакцинації офіційним листом, і вкотре закликають вжити всіх необхідних заходів, щоб якомога більше дітей було охоплено щепленнями.