Нарешті на карті природно-заповідних територій України з’явився ще один національний природний парк. Довгоочікуваний “Дніпровсько-Тетерівський” НПП площею 30402,3 гектара, буде створено на території Вишгородського та Іванківського районів Київської області. Про це повідомляє Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України.

Ця територія мала отримати природо заповідний статус ще 2008 року, проте підготовлений тоді Указ Президента, не був погоджений ДП “Дніпровсько-Тетерівським лісомисливським господарством, і залишилася парком лише на папері.

На довгі роки ця унікальна територія соснових лісів, боліт, озер та заплав річок, стала улюбленим місцем елітного полювання для друзів Януковича на мисливських землях Сухолуччя.

«Нині це все позаду. Указ про створення НПП підготовлено. Він пройшов відповідні погодження і громадські обговорення. Сьогодні проект Указу мною підписаний і засланий на розгляд Кабінету Міністрів України», – пишше Остап Семерак.

Ця територія тривалий час була закрита для місцевого населення і відвідувачів. Свого часу тут знаходились мисливські угіддя радянської партійної верхівки і потрапити сюди простим людям було неможливо. Прикро проводити такі паралелі, але саме цей факт і обмеження втручання людини, дало можливість зберегти за 60 кілометрів від столиці, одну з найбільш диких ділянок природи на Київщині.

Нині – це унікальна  лісова та водно-болотна фауна. Тут знайшли свій притулок сірі журавлі, чорні лелеки, орлани-білохвости та цілий ряд інших рідкісних птахів та звірів, занесених до Червоної книги. Є тут рослинні угруповання занесені до Зеленої книги та види оселищ, що охороняються Бернською конвенцією.

Проте, збільшення неконтрольованих відвідувачів, неналежний рівень охорони території та відсутність наукового підходу до збереження, може поставити під загрозу ці природні цінності. Тому, з одного боку, створення “Дніпровсько-Тетерівського” НПП, відкритого для відвідування людей, є показником прозорості і демократії, але з іншого, це зовсім не означає, що на території парку можна палити вогнища і влаштовувати масові гулянки. Тим паче, смітити!

На території парку лишилася розвинена транспортна та господарська мережа. Вона успішно може бути використана на користь туристичної інфраструктури та облаштування парку. Територією угідь прокладено понад 20 км бездоганних доріг, які можна використовувати для вело прогулянок.

Крім того, новий парк розташований близько від Києва і має усі шанси стати каталізатором сталого розвитку регіону та базою для розвитку рекреаційної, туристичної, еколого-освітньої, природоохоронної, наукової діяльності. А головне – ми збережемо в центрі України, унікальний куточок дикої природи і збільшимо площу природо заповідних земель.