Ми часто замислюємось, як і де провести свої вихідні. Добра порада: багато цікавого просто поруч. Як наприклад, Святопреобораженський храм затопленого села Гусинці у Бориспільському районі.

Унікальне і сакральне місце. Добратися туди можна, насамперед річкою. Нашим Дніпром-Славутичем із Ржищева. До Гусинців можна доїхати і по суходолу, а саме крізь село Сошників з лівого берега.

Гусинці – колишнє село в Бориспільському районі Київської області. Затоплене водами Канівського водосховища у 1971 році. В царські часи Гусинці входили до складу Переяславського повіту Полтавської губернії.

Сьогодні на згадку від села залишилась церква, яка стояла на пагорбі і не постраждала від вод Канівського водосховища. Церкву та дзвіницю збудовали у 1822 році коштом місцевого поміщика Гусинського.

У 1969 році, коли стало відомо, що село затоплять, голова місцевої сільської ради розпорядився відреставрувати церкву, за що отримав сувору догану обкому партії, але саме завдяки цьому церкві і вдалося встояти понад 30 років серед води.

Відновити храм взялася релігійна громада УПЦ з Борисполя. Будівлю церкви визнали аварійною, але характер руйнувань був не критичним. Тому в 2011 році на пожертвування почалася реставрація церкви. Тепер його золоті куполи знову сяють чарівними переливами.

Храмовий комплекс складається з будівлі церкви та дзвіниці, виконаних в стилі українського бароко. До невеликого острівця, на якому знаходиться святиня, веде акуратний місток.

Церкву і це місце варто побачити хоча б раз у житті.