Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко звернувся до Президента України та  прем’єр-міністра, не позбавляти міста коштів, передбачених  Держбюджетом  України на 2019 рік на програми соціально-економічного розвитку громад.

– Асоціація міст України висловлює занепокоєння та переконливо просить вас втрутитися у ситуацію щодо блокування Офісом Президента України спрямування з Державного бюджету місцевим бюджетам коштів, визначених у розпорядженнях Кабінету Міністрів України, – йдеться у листі Віталія Кличка Президенту України. – Ці кошти – 10 млрд грн – передбачені у Держбюджеті на 2019 рік, і громади очікують на їх отримання. Зволікання зі спрямуванням фінансування на місця вкрай негативно позначиться на реалізації проектів у громадах. І через такі затримки територіальні громади можуть не встигнути освоїти кошти до кінця поточного бюджетного року.

У зверненні наголошується, що кошти, про які йдеться, вкрай необхідні територіальним громадам для реалізації та завершення важливих для міст проектів. Зокрема, будівництва та ремонту шкіл і дитсадків, ремонту та благоустрою вулиць, облаштування медичних амбулаторій, інклюзивних центрів та класів.

– Це – невеликі за об’ємом фінансування, але дуже соціально важливі проекти, втілення яких впливає на якість життя мешканців міст, селищ та сіл, об’єднаних територіальних громад. Асоціація міст України просить вас захистити їх інтереси, – наголосив Віталій Кличко.

Такого ж листа голова АМУ спрямував прем’єр-міністру України.

У коментарі журналістам Віталій Кличко підкреслив, що не повинен Офіс Президента позбавляти міста коштів, передбачених Держбюджетом. Особливо перед початком нового навчального року. Коли на місцях розраховували на фінансування, аби закінчити ремонти у школах та дитячих садочках.

– Про яку децентралізацію і самоврядування можна говорити? Якщо міста роблять безправними – спочатку забираючи кошти у Державний бюджет, обіцяючи профінансувати програми соціально-економічного розвитку, а потім роблять все, аби ці гроші не спрямовувати на місця? – наголосив голова Асоціації міст України.

Як повідомлялося раніше,  Кабмін на прохання глави Офісу Президента Андрія Богдана, затримав містам виплату 7,6 мільярда гривень з фонду регіонального розвитку і 2,5 мільярда гривень субвенції на соціально-економічний розвиток. В Офісі Президента пояснили, що заблокували фінансування місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток для недопущення неефективного використання бюджетних коштів у межах проектів, що несуть корупційні ризики.